sobota , 20 júl 2019
Home / POLITIKA / Video: KOTLEBOVCI demonštrujú pred Najvyšším súdom

Video: KOTLEBOVCI demonštrujú pred Najvyšším súdom

Blíži sa rozpustenie kotlebovej strany? Jeho prívrženci sú proti a demonštrujú pred budovou Najvyššieho súd Slovenskej republiky.

 

O kauze píšeme aj TU

 

Správu priebežne aktualizujeme:

Na Najvyššom súde čítajú podstatné body zo žaloby prokuratúry proti ĽSNS. „Návrh na rozpustenie strany je niečo výnimočné, ojedinelé a stalo sa na Slovensku iba raz. Bolo to v roku 2006 a aktéri, ktorí boli vtedy pred súdom, sú v podstate rovnakí,“ pripomína prokurátor na rozpustenie Slovenskej pospolitosti.

Prokurátor Minár na pojednávaní ďalej vyhlásil, že ĽSNS chce zaviesť domobranu a síce napísala, že by domobranu vytvorila podľa zákona, avšak prokurátor uviedol, že by išlo o stranícke jednotky. „Koho by domobrana poslúchala? Poslúchala by stranu,“ spýtal sa prokurátor a hneď si aj odpovedal.

Prokurátor ukončil svoju obžalobu a vyhlásil, že „demokracia má nielen právo, ale aj povinnosť sa brániť plánom strany, ktorá ju chce ohroziť.“

„Skutočným cieľom ĽSNS je tento systém odstrániť, k tomuto sa aj neskrývane hlásia,“ uzavrel svoju úvodnú reč prokurátor.

Podľa prokurátora sa dá predpokladať, že ĽSNS by demokraciu nahradila totalitným systémom vlády jednej strany.

ĽSNS dnes (9.4.2019) ešte nezrušili. Rozhodne sa 29.4.2019.

Ďakujeme Majovi za TIP.
Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU

Loading…

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

BIĽAK: SOCIALIZMUS sa VRÁTI. Vráti sa bývalý REŽIM aj na Slovensko?

„Najväčšou výzvou pre nás bude prebudovať kapitalizmus na férovejší model. V dnešnej forme je kapitalizmus …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *