piatok , 22 september 2017

TOPlist
Home / SVET / Provokuje Putin Ukrajincov so zámerom vyvolať ďalšiu vojnu?

Provokuje Putin Ukrajincov so zámerom vyvolať ďalšiu vojnu?

Táto otázka je plne legitímna potom, čo 18. augusta začal ruský prezident Putin návštevu anektovaného Krymu. Rusko anektovalo (obsadilo) ukrajinský Krym v marci 2014. Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí preto v sobotu zaslalo rozhorčenú nótu ruskému rezortu diplomacie, ktorou vyjadrilo protest proti návšteve ruskej delegácie v Sevastopole na Krymskom polostrove. Na čele ruskej delegácie je prezident Vladimir Putin.

Vo zverejnenom vyhlásení ukrajinského ministerstva sa podľa agentúry Ukrinform píše, že „táto i iné tzv. návštevy a tzv. cesty ruských úradníkov do dočasne okupovanej Krymskej autonómnej republiky a mesta Sevastopol sú zo strany Ruska hrubým porušením štátnej suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny a cynickým a demonštratívnym prejavom pohŕdania všeobecne platnými normami medzinárodného práva“.

Ukrajinské ministerstvo vo svojom vyhlásení zopakovalo, že Krymská autonómna republika a Sevastopol sú a budú neoddeliteľnou súčasťou Ukrajiny v rámci jej medzinárodne uznaných hraníc. Pripomenulo, že tento postoj zastáva aj medzinárodné spoločenstvo, ktoré „už náležite reagovalo na protiprávne kroky Moskvy“ po anektovaní Krymu, a to v podobe uvalenia sankcií na Rusko.

exred.

Zdroj foto a info: web a fb

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trump v Texase: Postihol nás Boží trest?

Prezident USA Trump navštívil Texas a hurikánom Harvey zmietaný Houston. Pri svojom prejave v ktorom ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *