piatok , 23 február 2018
Home / SLOVENSKO / AKTUALIZUJEME: Nesplnený rozkaz kapitána Danka dať dole úchylackú vlajku

AKTUALIZUJEME: Nesplnený rozkaz kapitána Danka dať dole úchylackú vlajku

Plukovník Fico rozkazy kapitána Danka ignoruje. Dokonca nižšiu šaržu aj verejne ponižuje. Ak však v systéme nefunguje žiaden systém, nastáva v systéme problém. Fakt, že obmudsmanka Patakyová dokonca sabotuje žiadosť predsedu NR SR Andreja Danka je naozaj šokujúce a škandalózne.

Ako sme informovali včera v článku TU – Rozkaz kapitána Danka: Ihneď zveste úchylácku vlajku z úradu, tak SNS a jej predseda Danko žiadali, aby obmudsmanka prestala polarizovať spoločnosť a uskutočnila okamžitú nápravu. „Ihneď zveste tú zástavu z úradu. Je Vaša vec, či idete na pochod, ale úrad ombudsmanky nepatrí komunite LGBTI. Jediná zástava, ktorá môže viať na úrade, je štátna zástava a zástava Európskej únie,“ žiada SNS.

Ešte pred časom spoločne fungovali Andraj Danko a verejná ochrankyňa práv (na fotke), ktorá  teraz demonštratívne zavesila dúhovú vlajku LGBTI do okien šátneho úradu.

Mária Patakyová odignorovala žiadosť predsedu Danka o zvesenie dúhovej vlajky a dokonca prijala pozvanie od organizátorov festivalu preto, lebo je presvedčená, že verejný ochranca práv má vždy stáť na strane tých, ktorých základné práva a slobody sú ohrozené alebo porušované.

„Ak zdieľame európske hodnoty postavené na rešpektovaní a ochrane základných práv, potom prirodzene musíme zabezpečiť uznanie a ochranu aj párov osôb rovnakého pohlavia,“ povedala verejná ochrankyňa práv a dodala, že pri vstupe do úradu sa prihlásila k spoločným európskym hodnotám, a v rámci nich aj k akceptovaniu rôznorodosti a k tolerancii.

Aká bude ďalšia reakcia a postup A. Danka?

Viacerí politológivia tvrdia tvrdo, že posledný týždeň pri kauze Plavčan R. Fico “vytrel podlahu” s A. Dankom a pozícia SNS je veľmi slabá.

Teraz svojím postojom a ignorovaním A. Danka verejná ombudsmanka zasadila ďalší úder do pozície a rešpektovania predsedu NR SR Danka.

„Aký rešpekt v politike ešte vôbec Danko má, keď ho nerešpektuje už ani slepice,” dodal na sociálnej sieti niekdajší volič SNS Peter.

exred

Zdroj foto a info: web a fb

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rezort obrany pozastavil prevádzku vrtuľníkov Mi-17 z bezpečnostných dôvodov

Jeden zo strojov by však mal byť pre potreby Leteckej pátracej a záchrannej služby v prevádzke už v najbližších dňoch BRATISLAVA 22. februára (WebNoviny.sk) – Rezort obrany pozastavil prevádzku vrtuľníkov Mi-17 z bezpečnostných dôvodov, jeden zo strojov by však mal byť pre potreby leteckej pátracej a záchrannej služby v prevádzke už v najbližších dňoch. Z

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *