utorok , 21 november 2017
Home / SVET / Trumpov tvrdý postoj voči Rusku nenechal Putina chladným

Trumpov tvrdý postoj voči Rusku nenechal Putina chladným

D. Trump podpíše zákon zahrňujúci tvrdé finančné sankcie voči Rusku. Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Huckabee Sandersová vo vyhlásení uviedla, že Trump čítal prvé návrhy zákona a „vyjednával ohľadom jeho rozhodujúcich častí“. Potom si preštudoval konečnú verziu a vzhľadom na zohľadnenie jeho vyjednávania „zákon schvaľuje a zamýšľa ho podpísať“.

Návrh zákona o nových sankciách voči Rusku, Severnej Kórei a Iránu schválil Senát amerického Kongresu v noci na piatok. Legislatívu už tento týždeň drvivou väčšinou hlasov odobrila aj Snemovňa reprezentantov.

Nový balík sankcií má Rusko opäť potrestať za jeho konanie na Ukrajine a v Sýrii, ako aj za zasahovanie do amerických prezidentských volieb v roku 2016.

Putin reagoval na nové americké sankcie tým, že nariadila Spojeným štátom, aby znížili počet svojich diplomatov v Rusku. Zatvorené bude aj rekreačné zariadenie využívané americkými diplomatmi na ruskom území.

Zdroj foto a info: web a fb

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Turecko má podľa Rady Európy chrániť komunitu LGBTI pred extrémistami a neobmedzovať ich práva

Komisár Rady Európy pre ľudské práva Nils Muižnieks vyjadril obavy, že zákaz je „prejavom pokračujúceho zhoršovania v oblasti ochrany ľudských práv“ v Turecku. ANKARA 20. novembra (WebNoviny.sk) – Rada Európy vyzvala Ankaru, aby zrušila svoje rozhodnutie zakázať všetky podujatia organizácií, ktoré sa venujú ochrane ľudských práv lesbičiek, gejov, bisexuálov, transrodových a intersexuálnych osôb. Zhoršovanie ochrany

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *