piatok , 23 február 2018
Home / SVET / Trumpov tvrdý postoj voči Rusku nenechal Putina chladným

Trumpov tvrdý postoj voči Rusku nenechal Putina chladným

D. Trump podpíše zákon zahrňujúci tvrdé finančné sankcie voči Rusku. Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Huckabee Sandersová vo vyhlásení uviedla, že Trump čítal prvé návrhy zákona a „vyjednával ohľadom jeho rozhodujúcich častí“. Potom si preštudoval konečnú verziu a vzhľadom na zohľadnenie jeho vyjednávania „zákon schvaľuje a zamýšľa ho podpísať“.

Návrh zákona o nových sankciách voči Rusku, Severnej Kórei a Iránu schválil Senát amerického Kongresu v noci na piatok. Legislatívu už tento týždeň drvivou väčšinou hlasov odobrila aj Snemovňa reprezentantov.

Nový balík sankcií má Rusko opäť potrestať za jeho konanie na Ukrajine a v Sýrii, ako aj za zasahovanie do amerických prezidentských volieb v roku 2016.

Putin reagoval na nové americké sankcie tým, že nariadila Spojeným štátom, aby znížili počet svojich diplomatov v Rusku. Zatvorené bude aj rekreačné zariadenie využívané americkými diplomatmi na ruskom území.

Zdroj foto a info: web a fb

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zástupca výkonného riaditeľa Detského fondu OSN rezignoval, čelí obvineniam z nevhodného správania

Justin Forsyth čelí obvineniam z nevhodného správania sa voči trom zamestnankyniam organizácie. LONDÝN 22. februára (WebNoviny.sk) – Niekdajší výkonný riaditeľ neziskovej organizácie Save the Children Justin Forsyth rezignoval na funkciu zástupcu výkonného riaditeľa Detského fondu OSN (UNICEF). Urobil tak po tom, ako ho obvinili z poslania textových správ obsahujúcich nevhodné komentáre na margo oblečenia troch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *