pondelok , 18 jún 2018
Home / SVET / Trumpov tvrdý postoj voči Rusku nenechal Putina chladným

Trumpov tvrdý postoj voči Rusku nenechal Putina chladným

D. Trump podpíše zákon zahrňujúci tvrdé finančné sankcie voči Rusku. Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Huckabee Sandersová vo vyhlásení uviedla, že Trump čítal prvé návrhy zákona a „vyjednával ohľadom jeho rozhodujúcich častí“. Potom si preštudoval konečnú verziu a vzhľadom na zohľadnenie jeho vyjednávania „zákon schvaľuje a zamýšľa ho podpísať“.

Návrh zákona o nových sankciách voči Rusku, Severnej Kórei a Iránu schválil Senát amerického Kongresu v noci na piatok. Legislatívu už tento týždeň drvivou väčšinou hlasov odobrila aj Snemovňa reprezentantov.

Nový balík sankcií má Rusko opäť potrestať za jeho konanie na Ukrajine a v Sýrii, ako aj za zasahovanie do amerických prezidentských volieb v roku 2016.

Putin reagoval na nové americké sankcie tým, že nariadila Spojeným štátom, aby znížili počet svojich diplomatov v Rusku. Zatvorené bude aj rekreačné zariadenie využívané americkými diplomatmi na ruskom území.

Zdroj foto a info: web a fb

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nočná streľba na kultúrnom podujatí v Trentone má jednu obeť, desiatky sú zranených

Art All Night začalo v sobotu popoludní a malo trvať až do nedeľňajšieho popoludnia. TRENTON 17. júna (WebNoviny.sk) – Jeden človek zomrel a 20 ďalších utrpelo zranenia pri streľbe, ktorá vypukla na nočnom kultúrnom podujatí v americkom meste Trenton v štáte New Jersey. Prokurátor okresu Mercer Angelo Onofri informoval, že strieľať začali dve osoby v

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *