Home / šport / Tenis / Video: Delbonis v Miami potrápil Djokoviča, do osemfinále postúpil aj obhajca titulu

MIAMI 25. marca (WebNoviny.sk) – Srbský tenista Novak Djokovič nebude chýbať v osemfinále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 Miami Open presented by Itaú v americkom Miami. Svetová jednotka a 6-násobný šampión z Miami si v 3. kole poradil s Argentínčanom Federicom Delbonisom 7:5, 4:6, 6:1.

Djokovič nedopustil ďalšie skoré vyradenie na veľkom turnaji po tom, čo v 3. kole v Indian Wells nestačil na Nemca Philippa Kohlschreibera. Tridsaťjedenročný Srb má výrazne aktívne skóre proti Argentínčanom, od roku 2007 má s tenistami z tejto krajiny bilanciu 36 víťazstiev – 4 prehry. Všetky prehry mu pripravil Juan Martín del Potro.

„Ak mám byť úprimný, v druhom sete som prišiel o koncentráciu. Odohral som niekoľko zlých gemov na podaní, ale klobúk dolu pred Federicom ako sa zlepšil. Jeho údery mali hĺbku aj silu, nemal čo stratiť. O prvé dve-tri hry v treťom sete sa tvrdo bojovalo, kým som sa dostal do rozhodujúcej výhody na kurte,“ uviedol Novak Djokovič na oficiálnom portál ATP World Tour.

Do osemfinále sa prebojoval aj obhajca titulu John Isner. Americký dlháň vyradil španielskeho súpera Alberta Ramosa-Viňolasa 7:5, 7:6 (6). Vo vyrovnanom stretnutí dvoch dobre podávajúcich hráčov si víťaz pomohol 16 esami. „Veľa vecí som robil dobre, hoci začiatok druhého setu nebol ideálny. Byť v osemfinále na veľkom turnaji je vždy skvelé,“ povedal John Isner.

Miami – dvojhra – 3. kolo

výsledky nedeľňajších zápasov

Novak Djokovič (Srb.-1) – Federico Delbonis (Arg.) 7:5, 4:6, 6:1
John Isner (USA-7) – Albert Ramos-Viňolas (Šp.) 7:5, 7:6 (6)
Borna Čorič (Chor.-11) – Jérémy Chardy (Fr.) 6:7 (2), 6:2, 6:3
Kyle Edmund (V. Brit.-19) – Milos Raonic (Kan.-12) 6:4, 6:4
Nikoloz Basilašvili (Gruz.-17) – Robin Haase (Hol.) 7:6 (3), 6:3
Roberto Bautista-Agut (Šp.-22) – Fabio Fognini (Tal.-15) 6:4, 6:4
Nick Kyrgios (Aus.-27) – Dušan Lajovič (Srb.) 6:3, 6:1
Félix Auger-Aliassime (Kan.) – Hubert Hurkacz (Poľ.) 7:6 (5), 6:4

Viac k témam: ATP World Tour Masters 1000, ATP World Tour Masters 1000 Miami, Miami
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Delbonis v Miami potrápil Djokoviča, do osemfinále postúpil aj obhajca titulu © SITA Všetky práva vyhradené.