Home / šport / Hokej / Košice majú po sezóne, siedmy štvrťfinálový zápas si v Poprade nevybojovali

Košice majú po sezóne, siedmy štvrťfinálový zápas si v Poprade nevybojovali

POPRAD 20. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Popradu postúpili do semifinále play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019, nad hráčmi HC Košice triumfovali 4:2 v stredajšom šiestom stretnutí štvrťfinále a rovnakým pomerom ovládli aj celú sériu.

Domáci nechceli premrhať ďalšiu šancu na spečatenie postupu a základ víťazstva položili už v prvej tretine. O dva gólové momenty sa postarali Daniel Brejčák s Jindřichom Abdulom.

Hosťom sa v druhej tretine nepodarilo nájsť odpoveď na popradské góly a domáci následne pridali ďalší zásluhou Martina Belluša.

Prekonať domáceho gólmana Tomáša Vošvrdu dokázali Košičania až v záverečnej tretine. Po znížení Marcela Haščáka a Ladislava Nagya bol náskok Popradu už len o jediný gól. Domáci sa o postup bili až do samotného záveru stretnutia. V 59. min potvrdil víťazstvo „kamzíkov“ gólom do prázdnej bránky Samuel Mlynarovič.

Tipsport liga

štvrťfinále play-off – šiesty zápas (hralo sa na štyri víťazstvá) – streda:

HK Poprad – HC Košice 4:2 (2:0, 1:0, 1:2) – konečný výsledok série 4:2, do semifinále postúpil Poprad
Góly: 4. D. Brejčák (K. Miller, L. Paukovček), 14. Abdul (Miner), 28. Belluš (Salija, Buzzeo), 59. Mlynarovič (D. Bondra) – 46. Marcel Haščák (L. Nagy), 51. Dudáš (Šedivý, Suja)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Štefik – Gajan st., Gegáň, 4023 divákov

Zostavy:
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Miner, Petran, Fabian, Salija, Erving, Ťavoda, K. Karalahti – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Buzzeo, Zagrapan, S. Takáč – Matúš Paločko, Heizer, K. Miller – Belluš, L. Paukovček, Abdul
Košice: J. Laco – Koch, T. Slovák, Dudáš, Šedivý, Pulli, Čížek, Derľuk – L. Nagy, Suja, Spilar – Hričina, Brophey, J. Sýkora – Marcel Haščák, Ignatuškin, Ščerbatov – T. Klíma, Galamboš, Jokeľ – Š. Petráš

Viac k témam: HC Košice, HK Poprad, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice majú po sezóne, siedmy štvrťfinálový zápas si v Poprade nevybojovali © SITA Všetky práva vyhradené.