streda , 17 júl 2019
Home / POLITIKA / SEFČOVIČ má u mňa DEFINITÍVNE ČERVENÚ…

SEFČOVIČ má u mňa DEFINITÍVNE ČERVENÚ…

Známy európsky analytik pôvodom zo Slovenska, Norbet Kucharík priniesol svoj pohľad na prezidentské voľby už pred ich prvým kolom. Zmenil analytik názor aj po druhom kole? Čitateľom DENNÍKa POLITIKA prinášame prvotnú analýzu Kucharíka v úplnom  necenzúrovanom znení ako ju zverejnil na svojom FB profile.

Ľudia, ktorí ma dobre poznajú, dobre vedia, že som spočiatku fandil Marošovi Šefčovičovi. Úspešný kariérny diplomat, ktorý to z postu radového diplomata, cez veľvyslanca v Izraeli dotiahol až na podpredsedu Európskej komisie. Žiadny iný Slovák to nedotiahol v európskych štruktrúrach tak ďaleko ako on. Na druhej strane treba objektívne povedať, že popri odborných schopnostiach, jazykovej výbave a nepochybne veľkej dávke osobnej charizmy, ktorá k takýmto vysokým pozíciám neodmysliteľne patrí, mu veľmi pomohli jeho osobné kontakty a preferovanie zo strany tých, ktorí boli v danej chvíli na Slovensku pri moci. Hlavne obľuba u Roberta Fica.

Tým chcem len povedať toľko,že takých šikovných Slovákov, ako je Maroš Šefčovič, sú v inštitúciach EÚ v diplomatickom zbore stovky, ibaže nemali nikdy takú mediálnu pozornosť a pretláčanie najvyššími politickými špičkami krajiny. Každopádne som si Šefčoviča doteraz vážil,keďže som sa s ním viackrát stretol a urobil na mňa vždy dobrý dojem ako empatický človek. Po dnešnom dni je však mnohému inak.

Loading…

Od ohlásenia jeho kandidatúry som dlho prehliadal jeho nejasné postoje k (ne)vymenovaniu Roberta Fica za sudcu Ústavného súdu, nie celkom voči verejnosti úprimné označovanie seba ako „nestraníckeho kandidáta“ s ohľadom na skutočnosť, že nezozbieral jediný hlas od občanov v petícií (na rozdiel od mnohých iných prezidentských kandidátov), ale priamo od poslancov strany SMER-SD, ktorú ma navyše na účet poslala mastných 100.000 eur, frázovanie a vykrúcanie sa v zásadných otázkach, ako Venezuela či Krym a podobne.

Definitívnou bodkou za podporou Šefčovičovi bolo pre mňa jeho dnešné stretnutie s vedením Konferencie biskupov Slovenska a jeho následné vyhlásenia na adresu „tradičnej rodiny“, registrovaných partnerstiev a adopcie detí homosexuálnymi pármi. Rokmi v Bruseli socialistickou dogmou o rovnoprávnosti menšín kovaný eurosocialista, ktorý ešte nie tak dávno vystupoval za práva LGBT komunity (stačí si pozrieť napríklad Šefčovičove vyjadrenie z roku 2014, keď u nás vrcholila eufória z referenda o ochrane tzv. tradičnej rodiny https://www.webnoviny.sk/eurokomisar-sefcovic-podporuje-ku…/) sa zrazu pasuje div že nie za novodobého slovenského križiaka v boji proti výdobytkom modernej liberálnej demokracie, z ktorej, povedzme si to úplne narovinu, doteraz aj on sám slušne profitoval na vysokom úradníckom poste s mesačnou odmenou vo výške štvormesačného platu slovenského prezidenta. Nad takou nevídanou zmenou o 180 stupňov musia však jeho partneri z rodiny európskych socialistov, ktorí sú po celom kontinente známi práve presadzovaním práv sexuálnych menšín, krútiť hlavou. A krútim hlavou aj ja.

Maroš Šefčovič nepochybne pochopil, že jeho tradičný smerácky volič je všetko možné, len nie pokrokovo zmýšľajúci človek, ktorý prekročil tieň hlbokého stredoveku/komunizmu a pozerá s jasnou mysľou na výzvy, ktoré pred slovenskou spoločnosťou stoja v 21. storočí. Oči mu nepochybne otvoril dvorný marxistický ideológ SMER-SD Ľuboš Blaha, ktorý má s takouto totálnou zmenou postojov vlastné osobné skúsenosti a svoje zohrali isto aj mítingy MDŽ v réžii jeho materskej strany, kde sa zišlo slušné percento spiatočnícky zmýšľajúcich slovenských senioriek. Nálepka smeráka je však v tejto dobe už taká toxická, že ani zaplnené haly na oslavách MDŽ a podpora od rednúceho elektorátu SMER-SD nestačí nielen vyhrať prvé kolo, ale nemusí stačiť ani na postup do toho druhého.

Z politologického hľadiska je preto takýto názorový posun pochopiteľný. Šefčovičovi reálne hrozí, že sa nedostane do druhého kola. Z jasného favorita prvého kola prezidentských volieb podľa prieskumov verejnej mienky spred pár týždňov,sa zrazu stáva outsider s neistým výsledkom, ktorému na päty dýcha nepríjemný Harabin. Bola by celkom sranda vidieť tú nervozitu na Súmračnej, ktorá sa dá porovnať hádam len s vypätím nervov pred finále markízackej Farmy. Faktom je, že ak kandidát SMER-SD nepostúpi nakoniec do druhého kola, bude to hotová katastrofa pre najsilnejšiu politickú stranu na Slovensku.

Dnešným dňom sa mi otvorili oči. Maroš Šefčovič dnes možno získal požehnanie od vrchných funkcionárov cirkví, no u mňa sa žiaľ tento človek definitívne odpísal. Z úspešného slovenského príbehu v zahraničí sa mení na frašku, ktorá mení názory podľa toho, ako stranícke politbyro píska…

Norbert Kucharík

Čitateľom DENNÍKa POLITIKA sme priniesli necenzúrovaný a kompletný komentár/analýzu Norberta Kucharíka z Luxemburgu ako ho/ju zverejnil na svojom FB profile  8meho marca 2019.

Ďakujeme Norovi za TIP.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Loading…

Zdroj info a foto: TU

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čo nám to len v Novinách JOJ-ky v sobotu natárali! Ale my to všetko spapkáme aj s navijakom.

A hlavné spravodajstvo začínali impozantne. Hneď na úvod som sa dozvedel, že sledujem hlavnú spravodajskú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *