pondelok , 20 máj 2019
Home / EKONOMIKA / Zdravotníctvo / Postup levickej nemocnice s pacientkou na chodbe podľa ombudsmanky nerešpektuje ľudskú dôstojnosť

Postup levickej nemocnice s pacientkou na chodbe podľa ombudsmanky nerešpektuje ľudskú dôstojnosť

BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) – Postup levickej nemocnice podľa verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej nerešpektuje ľudskú dôstojnosť.

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová tak zareagovala na medializovaný prípad, ktorý poukazuje na nedostatočnú starostlivosť o pacientku v nemocnici v Leviciach, kde bola po operácii umiestnená na chodbe zdravotníckeho zariadenia.

Postup by sa nemal opakovať

Ako agentúru SITA ďalej informovala Michaela Pavelková z Kancelárie verejného ochrancu práv, ombudsmanka sa listom obrátila na riaditeľa nemocnice a vyzvala ho, aby v budúcnosti zabezpečil predchádzanie podobným situáciám, a teda dôstojný a bezpečný pobyt ľudí v nemocnici.

Postup nemocnice, ktorý bol v mediálnych výstupoch opísaný, nepovažujem za vhodný či rešpektujúci dôstojnosť pacientov nemocnice. Zároveň si myslím, že okrem toho môže dokonca predstavovať pre pacientov možné zdravotné riziká,“ napísala verejná ochrankyňa práv v liste adresovanom riaditeľovi nemocnice.

Ombudsmanka v liste zároveň uviedla, že podľa medializovaných informácií síce nemocnica situáciu v tomto prípade napravila, ale urobila tak až po zverejnení fotografie na sociálnych sieťach. Dodala, že tento postup by sa nemal ďalej opakovať.

Dva dni na chodbe

Z dostupných informácií vyplýva aj to, že na miesto dotknutej pacientky na chodbe bol presunutý iný pacient, čo považujem za neprípustné. Nejde totiž o problém len v tomto jednom konkrétnom prípade, umiestňovanie pacientov na chodbu nie je v rámci zvyčajnej prevádzky vôbec akceptovateľné,“ napísala Patakyová.

Podľa medializovaných informácií v levickej nemocnici nechali onkologickú pacientku s oslabenou imunitou po operácii žalúdka ležať na chodbe dva dni. Nemocnica sa bránila, že mali na chirurgickom oddelení plný stav.

Viac k témam: Nemocnica Levice, ombudsmanka
Zdroj: Webnoviny.sk – Postup levickej nemocnice s pacientkou na chodbe podľa ombudsmanky nerešpektuje ľudskú dôstojnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Záchranári prijali na tiesňovú linku takmer 1,5 milióna volaní, do terénu vyšli v tretine prípadov

BRATISLAVA 16. mája (WeNoviny.sk) – Na tiesňovej linke 155 v minulom roku prijali takmer 1,5 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *