pondelok , 20 máj 2019
Home / SVET / Predseda Európskeho parlamentu sa ocitol pod paľbou kritiky, v rozhovore chválil Mussoliniho

Predseda Európskeho parlamentu sa ocitol pod paľbou kritiky, v rozhovore chválil Mussoliniho

MILÁNO 14. marca (WebNoviny.sk) – Predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani sa ocitol pod paľbou kritiky za svoje vyjadrenia, v ktorých chválil talianskeho diktátora Benita Mussoliniho.

Tajani pre Radio 24 v stredu večer povedal, že Mussolini spravil niektoré „pozitívne veci„, vrátane zlepšenia talianskej infraštruktúry, než „vyhlásil vojnu celému svetu, nasledoval Hitlera a než podporil rasové zákony„, ktoré zbavili práv Židov.

Tajaniho, člena strany Forza Italia expremiéra Silvia Berlusconiho, za jeho slová skritizovali osobnosti naprieč politickým spektrom v Taliansku i v zahraničí.

Taliansko sa ťažko vyrovnávalo so svojou fašistickou minulosťou a nový nárast populizmu v krajine priniesol so sebou aj spomienky na dve desaťročia Mussoliniho vlády, ktorá trvala až do jeho popravy v roku 1945.

Zdroj: Webnoviny.sk – Predseda Európskeho parlamentu sa ocitol pod paľbou kritiky, v rozhovore chválil Mussoliniho © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenskí hasiči zožali úspech na súťaži v Rakúsku, uspeli vo viacerých kategóriách

BRATISLAVA 19. mája (WebNoviny.sk) – Víťazom 16. ročníka medzinárodnej súťaže profesionálnych a dobrovoľných hasičov Najzdatnejší …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *