nedeľa , 24 marec 2019
Home / EKONOMIKA / Zdravotníctvo / Asociácia nemocníc žiada financie na Dankove rekreačné poukazy a hrozí vypovedaním zmlúv s VšZP

Asociácia nemocníc žiada financie na Dankove rekreačné poukazy a hrozí vypovedaním zmlúv s VšZP

BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) – Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) sa v stredu nedohodla so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) na navýšení finančných zdrojov pre nemocnice.

Nemocnice združené v asociácii potrebujú navýšenie na pokrytie dopadu sociálneho balíčka od 1. mája 2019 a pokrytie nárokov v prípade príspevkov na rekreáciu zamestnancom v roku 2019. Ako ďalej informovala ANS vo vyhlásení, VšZP na rokovaní deklarovala, že nedisponuje finančnými prostriedkami na uvedené navýšenie.

„V prípade, že nedôjde ku dohode o navýšení do konca apríla 2019, ANS odporučí svojim členom vypovedať zmluvy so VšZP,“ informovala asociácia. Dodala, že v tejto súvislosti požiadala ministerstvo zdravotníctva o zabezpečenie dofinancovania rezortu zdravotníctva na rok 2019 na pokrytie zákonných nárokov zo zdrojov verejného zdravotného poistenia, aby sa zabránilo ohrozeniu sociálneho zmieru v zdravotníctve.

ANS je dobrovoľným, zamestnávateľským, záujmovým, nepolitickým a nezávislým združením združujúcim 75 malých a stredných nemocníc a iných zdravotníckych zariadení. Zdravotnícke zariadenia združené v ANS zamestnávajú cca 26 000 zamestnancov.

Agentúra SITA požiada o reakciu ministerstvo zdravotníctva.

Viac k témam: ANS Asociácia nemocníc Slovenska, príspevok na rekreáciu, rekreačné poukazy, SNS Slovenská národná strana, VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Asociácia nemocníc žiada financie na Dankove rekreačné poukazy a hrozí vypovedaním zmlúv s VšZP © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Unimed Pharma nesplnila nápravné opatrenia kontrolórov, naďalej nevyrába niektoré druhy liekov

Výrobu hromadne vyrábaných liekov pozastavili už v decembri, keď ŠÚKL počas inšpekcie za účelom obnovenia certifikátu správnej výrobnej praxe zistil viacero závažných nedostatkov. BRATISLAVA 20. marca (WebNoviny.sk) – Výroba liekov vo farmaceutickej spoločnosti Unimed Pharma je aj naďalej pozastavená. Vyplýva to z vyhlásenia Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), ktoré zverejnil na svoje internetovej stránke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *