pondelok , 16 júl 2018
Home / SLOVENSKO / Sudca JUDR. Harabín: Dvaja praktizujúci fašisti diskutujú o demokracii

Sudca JUDR. Harabín: Dvaja praktizujúci fašisti diskutujú o demokracii

„Kiska a Porošenko sú fašisti. Aj toto uviedol bývalý exminister spravodlivosti a predseda Najvyššieho súdu SR na svojom webe na margo toho, že prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vyslovil podporu Ukrajine pri jej smerovaní do Európskej únie vo svojom včerajšom príhovore na hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod. Prezident Kiska sa tam stretol s prezidentom Ukrajiny Petrom Porošenkom pri príležitosti začiatku platnosti bezvízového styku Európskej únie s Ukrajinou.

Oslovili sme viacerých sudcov, či sa im vyjadrenia sudcu Najvyššieho súdu Dr. Harabína zdajú vhodné a adekvátne v súlade so zákonom a štatútom sudcu?

Ako sme očakávali, viacerí sa k tomu nehceli vôbec vyjadriť, menšina nechápavo krútila hlavou a jeden nás len odkázal na zákon č. 385/2000 Z. z., Zákon o sudcoch a prísediacich a o zmene a doplnení niektorých zákonov, aby sme si ho naštudovali a potom písali. Tak sme si teda ten zákon pozreli a v zákone sa píše:

§ 30

(1) V občianskom živote, pri výkone funkcie sudcu, aj po jeho skončení sa sudca musí zdržať všetkého, čo by mohlo narušiť vážnosť a dôstojnosť funkcie sudcu alebo ohroziť dôveru v nezávislé, nestranné a spravodlivé rozhodovanie súdov. Obmedzenia štátneho funkcionára pri výkone štátnej funkcie podľa osobitného predpisu11) sa vzťahujú primerane aj na sudcu.

(2) V záujme záruky nezávislosti a nestrannosti výkonu sudcovskej funkcie je sudca povinný najmä

g) dodržiavať zásady sudcovskej etiky.

(9) Sudca nesmie byť členom žiadnej politickej strany ani politického hnutia, ani vykonávať aktívnu politickú činnosť v politických stranách alebo v politických hnutiach.

Je na 100 % isté, že doktor Harabín nie je členom žiadnej politickej strany ani politického hnutia, ani nevykonáva aktívnu politickú činnosť v politických stranách alebo v politických hnutiach.

Je však otázne, pod čo by sa dali politcké vyjadrenia Dr. Harabína zaradiť a či nazývanie čelných predstaviteľov Slovenska, že sú” fašisti“ je v súlade so zásadami sudcovskej etiky?

„To je naozaj na zamyslenie, čo vypisuje Harabín na webe,” uviedol známy bloger Vidlák na sociálnej sieti.

Ďakujeme Pištovi za TIP. ?

Zaujímavé TIPY nám zasielajte na email: tipydodennika@dennikpolitika.sk a spoločne tvorme DENNÍK POLITIKA.

exred.

Zdroj info a foto: web harabin a prezident.sk

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod dočasne prerušia prevádzku

Cestujúci v osobnej doprave môžu v uvedenom čase použiť iné hraničné priechody. BRATISLAVA 16. júla (WebNoviny.sk) – Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod 25. júla dočasne prerušia prevádzku. Ako ďalej agentúru SITA informovala regionálna hovorkyňa colného úradu Klára Baloghová, dočasné obmedzenie sa bude týkať všetkých pracovísk nákladnej aj osobnej dopravy v oboch smeroch od 8:00 do 12:30. Cestujúci

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *