Home / šport / Hokej / Zvolen vynuloval Budapešť, „barani“ sa trápili s Miškovcom, v Tipsport lige aj výhry Nitry a Dukly

KOŠICE 22. februára (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad hráčmi HC Košice 4:3 v piatkovom stretnutí 53. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. Hosťujúca Nitra sa ujala vedenia v 9. min zásluhou Róberta Lantošiho, ktorý premenil trestné strieľanie. Domáci Košičania vyrovnali v 11. min, presadil sa Jakub Suja.

„Corgoni“ viedli po II. tretine dvojgólovým rozdielom, dva zásahy dosiahol Samuel Buček a raz skóroval Lane Scheidl, zatiaľ čo za „oceliarov“ sa presadil Šimon Petráš.

Kanadský útočník Evan Brophey znížil v 44. min na 3:4 z pohľadu domácich Košíc, tie však už nedokázali vyrovnať. Nitra vďaka triumfu predbehla Košice v tabuľke Tipsport ligy. „Corgoni“ majú na konte 104 bodov, Košice o bod menej.

Jednoznačný triumf Žiliny, Budapešť s debaklom

Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina zvíťazili nad hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš jednoznačne 6:1. Hetrikom sa blysol útočník Rudolf Huna, ktorý nastúpil proti bratom Richardovi a Róbertovi v drese Liptovského Mikuláša.

Okrem najstaršieho z bratskej trojice Hunovcov sa za „vlkov“ presadili Richard Jenčík, Filip Surovka a Martin Podešva. Jediný gól hostí strelil v 37. min Maroš Piatka.

Žilina vďaka triumfu znížila náskok na Liptovský Mikuláš na 3 body. Oba tímy spolu súperia o jedenástu priečku v tipsportligovej tabuľke, ktorá zaručuje zotrvanie v najvyššej súťaži.

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body
Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili nad hráčmi MAC Budapešť 3:0. Úvodný gól zápasu strelil v 29. min Michal Chovan. O desať minút neskôr pridal druhý zásah domácich Milan Kytnár.

Ten spečatil konečný rezultát gólom do prázdnej bránky 22 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby. Zvolen si vďaka triumfu udržal druhú priečku tipsportligovej tabuľky, Budapešť zostala desiata.

„Barani“ sa trápili, Dukla s víťazstvom

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili nad hráčmi HC 07 Detva 6:2. Úvodná tretina sa skončila nerozhodne 2:2, za domácu Detvu sa presadili Hayden Hodgson s Martinom Chovanom, zatiaľ čo za Trenčín skórovali Peter Sojčík a Tomáš Varga.

V nasledujúcom priebehu strieľali góly už len „vojaci“. Presadili sa Boris Sádecký, Jozef Švec, Marek Hecl a svoj druhý gól v dueli pridal T. Varga. Detva prehrala piate meranie síl po sebe, Trenčín triumfoval druhýkrát v sérii.

Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica zvíťazili nad hráčmi DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:4 po predĺžení. Hosťujúci „barani“ viedli po prvej tretine 3:1, presadili sa Patrik Lamper, Vladimír Mihálik a Brock Higgs. Úvodný gól domácich strelil Jameson Milam v 10. min, na ktorého nadviazali Žiga Pance, Rasmus Kulmala a Alexis Loiseau v druhej dvadsaťminútovke.

V 47. min vyrovnal na 4:4 útočník Banskej Bystrice Tomáš Surový a o triumfe úradujúceho šampióna rozhodol v 3. min predĺženia Guillaume Asselin.

Tipsport liga 2018/2019 – 53. kolo

piatok

HC Košice – HK Nitra 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Góly: 11. Suja (Kafka, T. Slovák), 32. Š. Petráš (Suja, J. Sýkora), 44. Brophey (Dudáš, Š. Petráš) – 9. Lantoši (z tr. strieľania), 25. Buček (Bortňák), 30. Buček (Majdan, Morrison), 40. Scheidl (Lantoši, Kerbashian)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Brophey (Košice) 10 min za nešportové správanie – M. Slovák (Nitra) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Novák – Kollár, Stanzel, 4743 divákov

Zostavy:
Košice: Škorvánek – T. Slovák, Koch, Derľuk, Šedivý, Dudáš, Pretnar, Pulli – Š. Petráš, Brophey, Spilar – Kafka, Suja, J. Sýkora – Lušňák, Ignatuškin, Ščerbatov – Žitný, Galamboš, Hričina – Jokeľ
Nitra: Hanuljak – McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím – Lantoši, M. Slovák, Blackwater – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Minárik – Pätoprstý

MsHK Doxxbet Žilina – MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Góly: 8. Rudolf Huna (Jenčík, Marek Hudec), 11. Jenčík (Matejka), 24. Surovka (Dominik Rehák), 35. Rudolf Huna (Bárta), 42. Podešva (Hvila), 48. Rudolf Huna (Jenčík) – 37. Piatka (Uhrík, Nádašdi)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Marek Hudec (Žilina) – Matej Bača (Liptovský Mikuláš) obaja 5+10+DKZ za pästný súboj, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach, Soós (Maď.) – M. Orolin, Árkovics (Maď.), 842 divákov

Zostavy:
Žilina: Fučík – Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Dlugoš, Marek Hudec – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Milý, J. Ručkay, Bárta – Beránek, Podešva, Hvila – Síkela, Surovka, Dominik Rehák
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Suchý, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, Matej Bača, Mezovský, S. Droppa – Richard Huna, Róbert Huna, Nechaj – Uram, Oško, J. Sukeľ – R. Varga, Tamáši, L. Žiak – Uhrík, Piatka, Števuliak – Vybiral

HKM Zvolen – MAC Budapešť (Maď.) 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 29. Michal Chovan (Kelemen), 39. Kytnár (Handlovský, Fraser), 60. Kytnár
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Stano – Šefčík, Frimmel, 1798 divákov

Zostavy:
Zvolen: Skapski – Fraser, Pöyhönen, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Drgoň, Michal Roman, Vandane – Handlovský, Kytnár, Vandas – Obdržálek, Michal Chovan, Marcinek – Kelemen, Mitchell, Zuzin – Andrisík, S. Petráš
Budapešť: Bálisz – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, B. Majoross, Pápa – Kreisz

HC 07 Detva – HK Dukla Trenčín 2:6 (2:2, 0:3, 0:1)
Góly: 12. Hodgson (McLean), 17. Martin Chovan (Puliš) – 1. Sojčík (Starosta), 14. T. Varga (Radjenovic, T. Bokroš), 25. Sádecký (Bartovič, Daniel Krejčí), 27. T. Varga (Sojčík, Ölvecký), 39. J. Švec (T. Varga, Radjenovic), 52. M. Hecl (Bartovič)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Betker (Detva) – Dlouhý (Trenčín) obaja 10 min za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Rencz (Maď.) – Tvrdoň, Kis-Király (Maď.), 537 divákov

Zostavy:
Detva: Zalivin (27. R. Petrík) – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, Golian, Betker, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, McLean, Hodgson – R. Gašpar, Matúš Chovan, Král – Martin Ďaloga, P. Valent, T. Török
Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, Daniel Krejčí, T. Bokroš, Gula, Husár, Dúžek – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – J. Švec, Radjenovic, T. Varga – D. Hudec, Dlouhý, O. Mikula – M. Hlinka

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HC ’05 Banská Bystrica 4:5 po predĺžení (1:3, 3:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 10. Milam (N. Crawford, Vas), 21. Pance (Kulmala, Szirányi), 22. Kulmala (Magosi), 28. Loiseau (Vas, Szirányi) – 2. Lamper (Šoltés), 3. Mihálik (Selleck, Asselin), 16. Higgs (Faille), 47. T. Surový (Nemčík, Kubka), 63. Asselin (Faille)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: Hajós (DVTK) – Marshall, Southorn (obaja Banská Bystrica) všetci 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Štefik – Bogdaň, Výleta, 1205 divákov

Zostavy:
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Vojtkó – Albert
Banská Bystrica: S. Williams – Marshall, Mihálik, Southorn, Glenn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – M. Bartánus, Higgs, A. Šťastný – Lamper, T. Surový, Šoltés – Gabor, Zigo, Koper – Češík

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC 07 Detva, HC Košice, HK Dukla Trenčín, HK Nitra, HKm Zvolen, MAC Budapešť, MHk 32 Liptovský Mikuláš, MsHK Doxxbet Žilina, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Zvolen vynuloval Budapešť, „barani“ sa trápili s Miškovcom, v Tipsport lige aj výhry Nitry a Dukly © SITA Všetky práva vyhradené.