sobota , 24 august 2019
Home / EKONOMIKA / CHCEM sa mať dobre a preto VOLÍM utečencov

CHCEM sa mať dobre a preto VOLÍM utečencov

Nepotrebujeme na to štát, sociálne programy a súčasne (a to je v dobe dnešnej xenofóbie a rasizmu dôležité) nemusí na nich prispievať nikto, kto nechce.

Čarovné mávnutie prútikom, ktoré všetko vyrieši, neexistuje. Som ale presvedčený, že viac ako 99% všetkých imigrantov dokáže vytvárať pre väčšinu ľudí hodnoty, nakoľko sú relatívne vzdelaní (tí menej vzdelaní obvykle nemali peniaze na to, aby opustili svoju pôvodnu krajinu), je to lacná pracovná sila a po prekonaní tak obrovskej diaľky, ich ochota pracovať je podstatne väčšia, ako dlhodobo nezamestnaných na Slovensku, ktorí odmietajú vystúpiť zo svojej komfortnej zóny (a za prácou napríklad vycestovať).

Loading…

Stačí:

  1. Zrušiť minimálnu mzdu.
  2. Zrušiť vyžadovanie akýchkoľvek pracovných povolení a umožniť komukoľvek poskytnúť utečencovi akúkoľvek prácu.
  3. Vytvoriť jednoduchý online portál (alebo viacero portálov), ktorý umožní prepojiť lacných imigrantov s danými schopnosťami s ľudmi, ktorí ich schopnosti dokážu využiť a radi im za to zaplatia. Niečo ako Uber na prácu. To dokáže spraviť hociktorá firma, ktorá sa venuje manažmentu ľudských zdrojov.

Verejne prehlasujem, že hneď ako sa toto stane, tak osobne zamestnám pár imigrantov na mojej stavbe, jednu imigrantku ako aupairku, ďalšie ako kuchárky a upratovačky. Nebudem im platiť veľa, ale bude to obojstranne dobrovoľný vzťah a štát (ani nikto iný) na nich nebude nijako doplácať.

Kedže túto skvelú vec dokáže oceniť desaťtisíce ak nie státisíce Slovákov, jediný problém vnímam v potenciálnom nedostatku utečencov (tak prinajhoršom si ešte nejakých privezieme:-)

Poskytnúť utečencom prácu alebo ich inak dobrovoľne podporovať, je jediný morálny a etický spôsob ako sa s otázkou imigrantov vysporiadať.
Štátne sociálne programy sú nemorálne a zbytočne len vytvárajú nenávisť voči utečencom, nakoľko na nich nedobrovoľne prispievajú aj tí, ktorí nechcú.

Milton Friedman (nositeľ nobelovej ceny za ekonomiku) povedal, že imigranti sú z ekonomického hľadiska veľmi prínosní a užitoční pre spoločnosť. Podotkol ale, že úplne otvorené hranice nie je možné skombinovať so silným sociálnym “welfare” štátom.

Osobne si neviem predstaviť krajší a lepší spôsob ako podkopať (v ideálnom stave nadobro pochovať) z dlhodobého hľadiska nefunkčný a hlavne nespravodlivý sociálny “welfare” štát ako utečencami. Priznám sa, že neviem, či akurát utečenci nám ho pomôžu zničiť, ale tešil by som sa z toho, keby sa im to podarilo. Akákoľvek štátna podpora imigrantov zabíja ich ochotu pracovať a hľadať si prácu (a umožňuje im parazitovať na systéme).

Fakt, že niektorí imigranti si nedokážu nájsť prácu, sú dlhodobo nezamestnaní a prispievajú k zvýšenej kriminalite, je častokrát spôsobený tým, že štát im znemožňuje nájsť akúkoľvek prácu (vo Francúzsku je minimálna mzda €1457, čo úplne znemožňuje menej produktívnym imigrantom sa zamestnať, preto sú nezamestnaní, frustrovaní a inklinujú ku kriminalite). Riešenie na frustráciu, je zrušiť minimálnu mzdu (a všetky hlúpe pracovné povolenia). Pekný článok o neduhoch minimálnej mzdy publikoval INESS.

Ako ekonomický pragmatik, ktorý túži po blahobyte, chce ušetriť peniaze a odmieta štátnu sociálnu politiku postavenú na násilí, VOLÍM utečencov.

Som presvedčený, že moju ekonomickú situáciu dokážu zlepšiť viac ako ktorýkoľvek slovenský politik.

Pavol Lupták

Ďakujeme Pavolovi za TIP.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Loading…

Zdroj info a ilustračné foto: TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Skrátený pracovný týždeň v U. S. Steel Košice už nepredĺžia, hoci sa situácia na trhu nezmenila

Motivačný program pre zamestnancov bol predĺžený do 30. augusta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *