Home / šport / Futbal / Video: Messi rozhodol o tesnom víťazstve FC Barcelona, Lobotkova Celta Vigo dostala štvorku

MADRID 16. februára (WebNoviny.sk) – Líder najvyššej španielskej futbalovej súťaže FC Barcelona sa v 24. kole La Ligy natrápil a na domácom trávniku zdolal Valladolid najtesnejším rozdielom 1:0.

Tlak „Kataláncov“ vyústil do dvoch pokutových kopov. Ten prvý premenil kapitán Lionel Messi v 43 min. Druhú šancu skórovať z „bieleho bodu“ dostal argentínsky virtuóz v 85. min, ale brankár hostí Jordi Masip smer jeho strely vystihol.

Futbalisti Celty Vigo aj so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom prehrali v sobotu na domácom trávniku s Levante 1:4. Slovenský stredopoliar naskočil do zápasu v 46. min, ale svojmu tímu už nedokázal pomôcť k priaznivému výsledku. Celta navyše musela hrať od začiatku druhého polčasu v oslabení, pretože predčasne pod sprchy putoval stredopoliar Boudebouz.

Hráči Atlética Madrid zvíťazili na ihrisku Vallecana 1:0. Víťazný gól zverencov trénera Diega Simeoneho dal v 74. min Antoine Griezmann. V súboji medzi Realom Sociedad San Sebastián a Leganés sa o výsledku rozhodlo v druhom polčase, keď domáci uštedrili hosťom tri presné zásahy a postarali sa tak o presvedčivé víťazstvo. Úspešnými strelcami boli Mikel Oyarzabal s dvoma gólmi a Willian Jose.

La Liga – 24. kolo

sobota, výsledky:

Celta Vigo – Levante 1:4 (0:2)
Góly: 88. Méndez (z pok. kopu) – 20. a 62. Morales, 40. Coke, 89. B. Mayoral, ČK: 49. Boudebouz (Celta Vigo)
Stanislav Lobotka (Celta Vigo) hral od 46. min

Vallecano – Atlético Madrid 0:1 (0:0)
Gól: 74. Griezmann

Real Sociedad San Sebastián – Leganés 3:0 (0:0)

Viac k témam: Celta Vigo, FC Barcelona, La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Messi rozhodol o tesnom víťazstve FC Barcelona, Lobotkova Celta Vigo dostala štvorku © SITA Všetky práva vyhradené.