Home / šport / Futbal / Video: AS Rím si v Lige majstrov poradil s Portom, Manchester na vlastnej pôde nestačil na PSG

BRATISLAVA 12. februára (WebNoviny.sk) – Po utorkových prvých zápasoch osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2018/2019 sú bližšie k postup medzi okteto najlepších tímov v Európe francúzsky Paríž St. Germain a taliansky AS Rím.

Parížania v utorok triumfovali 2:0 na pôde anglického Manchestru United. Zásahy PSG v druhom polčase zaznamenali stopér Presnel Kimpembe a elitný útočník Kylian Mbappé, obaja po prihrávkach od Ángela di Maríu. Hostia bez Neymara či Edinsona Cavaniho v utorok zlomili kúzlo nórskeho trénera Oleho Gunnara Solskjaera, ktorý od príchodu k tímu United krátko pred Vianocami 2018 priviedol „červených diablov“ v jedenástich stretnutiach k desiatim víťazstvám a jednej remíze.

Prvá prehra prišla až v prvom zápase osemfinále LM. Manchester United prehral na Old Trafforde vôbec prvý zápas s francúzskym súperom v rámci európskych pohárových súťaží. V odvete sa určite nepredstaví vo farbách United Paul Pogba, ktorý v závere dostal červenú kartu za dve „žlté“ napomínania.

Rimania si pred vlastnými fanúšikmi poradili s portugalským FC Porto 2:1, keď všetky tri góly padli v rozpätí necelých desiatich minút druhého polčasu. Na zásahy domáceho Nicola Zaniola zo 70. a 76. min odpovedal v 79. min striedajúci Adrián López.

Odvety oboch duelov sú na programe v stredu 6. marca v Paríži resp. Porte.

Liga majstrov 2018/2019

osemfinále (hrá sa na odvetu)

AS Rím (Tal.) – FC Porto (Portug.) 2:1 (0:0)
Góly: 70. a 76. Zaniolo – 79. Adrián López, rozhodoval: Danny Makkelie (Hol.)

Zostavy:
AS Rím: Mirante – Florenzi, Manolas, Fazio, A. Kolarov – Luca Pellegrini (83. N’Zonzi), De Rossi, Cristante – Zaniolo (87. Santon), Džeko, El Shaarawy (90. J. Kluivert)
FC Porto: Casillas – Militao, Felipe, Pepe, Telles – Otávio (84. Hernani), Danilo, H. Herrera – Fernando (76. André Pereira),Soares, Brahimi (68. Adrián López)

Manchester United (Angl.) – Paríž St. Germain (Fr.) 0:2 (0:0)
Góly: 53. Kimpembe, 60. Mbappé, ČK: 90. P. Pogba (Manchester United) po druhej ŽK, rozhodoval: Daniele Orsato (Tal.)

Zostavy:
Manchester United: De Gea – A. Young, Bailly, Lidelof , L. Shaw – A. Herrera, Matič, P. Pogba – Lingard (45.+. A. Sánchez), Rashford (84. R. Lukaku), Martial (46. Mata)
PSG: Buffon – Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat – Verratti (74. Paredes), Marquinhos – Dani Alves, Draxler, Di María (81. Dagba) – Mbappé

Viac k témam: AS Rím, FC Porto, Liga majstrov, Manchester United, PSG Paríž St. Germain
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: AS Rím si v Lige majstrov poradil s Portom, Manchester na vlastnej pôde nestačil na PSG © SITA Všetky práva vyhradené.