sobota , 24 august 2019
Home / šport / Ostatné športy / Slovenskí lyžiari neobhájili striebro z tímovej súťaže MS, vo štvrťfinále ich zdolali Rakúšania

Slovenskí lyžiari neobhájili striebro z tímovej súťaže MS, vo štvrťfinále ich zdolali Rakúšania

AARE 11. februára (WebNoviny.sk) – Reprezentanti Slovenska sa rozlúčili vo štvrťfinále s tímovou súťažou na majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare. Slováci nestačili na favorizovaných Rakúšanov a prehrali hladko 0:4.

Trojnásobní majstri sveta v tejto najmladšej disciplíne MS ovládli všetky štyri jazdy. Zo Slovákov najviac držal krok Adam Žampa, ktorý už za rozhodnutého stavu 0:3 prehral s Marcom Schwarzomiba o 25 stotín sekundy.

Slováci vyradili Slovincov

Predtým slovenskí lyžiari vyradili Slovincov. Ich osemfinálový súboj sa skončil remízou 2:2 na jazdy, ale Slováci postúpili vďaka tomu, že ich súperom nedošiel do cieľa ani jeden z dvoch mužských zástupcov. Slovenské ženy Soňa Moravčíková aj Petra Hromcová nestačili na svoje súperky Marušu Ferkovú, resp. Anu Bucikovú. Matejovi Falatovi a Adamovi Žampovi stačilo dôjsť do cieľa, keďže ich súperi Tijan Marovt a Jakob Špik svoje jazdy nedokončili.

Jazdilo sa na trati dlhej 478 m a s prevýšením 82 m. Systém tímovej súťaže sa oproti minulosti nezmenil. Pretekári sa predstavili v štyroch paralelných jazdách po dvaja muži a dve ženy proti sebe a to vyraďovacím systémom od osemfinále až po finále.. Za prípadného stavu 2:2 rozhoduje o víťazovi a zároveň postupujúcom nižší súčet časov najlepšieho muža a najlepšej ženy, resp. to, či vôbec dokončia svoje jazdy.

Vlhová sa sústredí na slalom

Slovensko obhajovalo strieborné medaily z predchádzajúceho svetového šampionátu vo švajčiarskom St. Moritzi. Slováci vtedy vo vyraďovacej súťaži 16 tímov v paralelných slalomových jazdách našli premožiteľov až vo finále, keď ich Francúzi zdolali pri vyrovnanom skóre 2:2 iba o 8 stotín sekundy v redukovanom súčte najlepších jázd rýchlejších mužov a žien.

Predtým si slovenskí reprezentanti poradili s Nemcami, Talianmi aj Švajčiarmi. V súčasnom tíme už nefigurovali Velez-Zuzulová a Vlhová, ktoré boli pred dvoma rokmi základnými piliermi strieborného úspechu. Velez-Zuzulová vlani po ZOH v Pjongčangu ukončila kariéru a Vlhová sa maximálne sústredí na úspech v slalome a obrovskom slalome, kde aktuálne patrí medzi absolútnu svetovú špičku.

VIAC O TÉME —> MS V ZJAZDOVOM LYŽOVANÍ 2019

Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní 2019

Aare (Švéd.)

Tímová súťaž – utorok

osemfinále:
Slovensko – Slovinsko 2:2 – Slovensko postúpili vďaka tomu, že ani jeden mužský zástupca Slovinska nedokončil svoju jazdu
Soňa Moravčíková – Maruša Ferková 0:1 (+0,58)
Matej Falat – Tijan Marovt 1:1 /Marovt nedokončil – špicar/
Petra Hromcová – Ana Buciková 1:2 (+0,76)
Adam Žampa – Jakob Špik 2:2 /Špik nedokončil – špicar/

1. kolo (osemfinále) – kompletné výsledky:
Rakúsko – Argentína 4:0
SLOVENSKO – Slovinsko 2:2
Nórsko – Česko 4:0
Taliansko – Fínsko 3:1
Francúzsko – Rusko 3:1
Nemecko – Veľká Británia 3:1
Švédsko – Kanada 3:1
Švajčiarsko – Belgicko 4:0

štvrťfinále:
Rakúsko – Slovensko 4:0
Katharina Liensbergerová – Soňa Moravčíková 1:0 (+0,51)
Michael Matt – Matej Falat 2:0 (+0,62)
Katharina Truppeová – Petra Hromcová 3:0 (+0,83)
Marco Schwarz – Adam Žampa 4:0 (+0,25)

Zostávajúce dvojice štvrťfinále:
Taliansko – Nórsko
Francúzsko – Nemecko
Švédsko – Švajčiarsko

Viac k témam: majstrovstvá sveta (MS) v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí lyžiari neobhájili striebro z tímovej súťaže MS, vo štvrťfinále ich zdolali Rakúšania © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kajakárku Petrušovú finálová „tisícka“ zničila, v budúcnosti sa chce predstaviť na olympiáde

Mladá Slovenka obsadila v sobotňajšom finále piate miesto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *