štvrtok , 25 apríl 2019
Home / KULTÚRA / Film a TV / Zomrel herec Albert Finney, získal tri Zlaté glóbusy a hral aj vo filme o agentovi Jamesovi Bondovi

Zomrel herec Albert Finney, získal tri Zlaté glóbusy a hral aj vo filme o agentovi Jamesovi Bondovi

LONDÝN 8. februára (WebNoviny.sk) – Vo veku 82 rokov zomrel britský herec Albert Finney. Jeho rodina v piatok uviedla, že „zomrel v pokoji, po krátkej chorobe“. V posledných chvíľach boli pri ňom príbuzní. Presnú príčinu úmrtia však zatiaľ neprezradili.

Albert Finney sa narodil 9. mája 1936 v Charlestowne v Pendletone. Na konte má tri Zlaté glóbusy a päť nominácií na Oscary. Tie si vyslúžil hereckými výkonmi v hlavných úlohách snímok Tom Jones (1963), Vražda v Orient exprese (1974), Garderobiér (1983), Pod sopkou (1984) a vedľajšou rolou v Erin Brockovich (2000).

Hral napríklad aj vo filmoch Traffic – Nadvláda gangov (2000), Nenarodený (2001), Veľká ryba (2003), Dobrý ročník (2006), Bournovo ultimátum (2007), Než sa diabol dozvie, že si mŕtvy (2007), Skyfall (2012) či Bourneov odkaz (2012).

Viac k témam: filmový herec, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel herec Albert Finney, získal tri Zlaté glóbusy a hral aj vo filme o agentovi Jamesovi Bondovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Video: Udelili ceny Slnko v sieti, najlepším filmom je Tlmočník a ocenenie dostal i Marián Geišberg

Slnko v sieti za mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe udelili zosnulému Mariánovi Geišbergovi za úlohu Špilku vo filme Čertovské pero. BRATISLAVA 6. apríla (WebNoviny.sk) – Cenu Slnko v sieti Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA) pre najlepší film získala roadmovie Tlmočník, ktorá bodovala aj v kategóriách Najlepšia filmová réžia (Martin Šulík), Najlepší filmový scenár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *