Home / šport / Tenis / Kližan uštedril Bašičovi aj „kanára“, ale postup si vybojoval až v treťom sete

Kližan uštedril Bašičovi aj „kanára“, ale postup si vybojoval až v treťom sete

SOFIA 6. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil 6:0, 3:6, 6:2 nad rovnako nenasadeným Mirzom Bašičom z Bosny a Hercegoviny v stredajšom 1. kole dvojhry turnaji ATP World Tour 250 Sofia Open v bulharskej Sofii (dotácia 524 340 eur, tvrdý povrch v hale).

Zverenec Dominika Hrbatého Kližan uspel aj v treťom vzájomnom súboji proti Bašičovi. V súboji o postup do štvrťfinále Kližana čaká Nemec Daniel Brands.

V stredu to spočiatku vyzeralo na Kližanovo hladké víťazstvo. V prvom sete uštedril svojmu súperovi nepopulárneho kanára. V druhom dejstve viedol Kližan 3:2, od tohto momentu však Bašič získal štyri hry za sebou a vyrovnal stav setov na 1:1.

Úvod tretieho dejstva patril slovenskému tenistovi, keď sa ujal vedenia 2:0. Neskôr za stavu 5:2 pri svojom podaní premenil Kližan prvý mečbal a tešil sa z postupu do ďalšieho kola.

Sofia – dvojhra – 1. kolo

Martin Kližan (SR) – Mirza Bašič (Bosna a Herceg.) 6:0, 3:6, 6:2

Viac k témam: ATP World Tour 250, Sofia
Zdroj: Webnoviny.sk – Kližan uštedril Bašičovi aj „kanára“, ale postup si vybojoval až v treťom sete © SITA Všetky práva vyhradené.