sobota , 19 január 2019
Home / POLITIKA / Trvdý útok HLINU na KOTLEBU: Uplakaným kotlebovcom cítiť smrad z nohavíc na sto kilometrov

Trvdý útok HLINU na KOTLEBU: Uplakaným kotlebovcom cítiť smrad z nohavíc na sto kilometrov

Exposlanec Hlina tvdro útočí na poslanca Kotlebu. Vie aj prečo. Klérus a cirkev, ktorí v minulosti podporovali KDH, teraz podporujú Kotlebu. Bojujú teda o skoro podobného voliča. S tým rozdielom, že ku kotlebovcom sa pridávajú aj mladí nevzdelanci, či skôr magori ako ich nazýva Hlina a starí voliči KDH vymierajú.

V dnešnom rozhovore pre parlamentní listy Hlina tvrdo napadol kotlebovcov. Konkrétne uviedol, že:

Uplakaným kotlebovcom cítiť smrad z nohavíc na sto kilometrov

Z kompletného rozhovoru, ktorý si môžete prečítať aj TU vyberáme dve zaujímavé otázky a odpovede predsedu KDH Hlinu:

Prednedávnom ste sa vyjadrili, že nemôžeme nechať ulice fašistom a že plánujete pokračovať v podobných akciách, keď ste premietali v apríli v Banskej Bystrici film o nacistických doktoroch. Prečo na protifašistické akcie kladiete taký dôraz a aké máte najbližšie na pláne?

Politika sa nerobí v salónoch. Salónna politika je nefunkčná. My nechceme nechať ulice fašistom, lebo potom sa po nich nebude dať chodiť. Teraz ideme robiť 3D model nemeckej vápennej pece, ktorý postavíme v Banskej Bystrici. Bude to inštalácia ako divadelná kulisa. Spravíme k tomu aj dramaturgiu, ako fašisti strieľali ľudí do tyla a hádzali ich do tej pece, to chceme vizualizovať naozaj realisticky. Možno to bude vec, ktorá ľudí zobudí a ukáže, o čom sa tu vlastne rozprávame. Lebo mne sa to zdá zvrátené, že toto sa nedialo až tak dávno a napriek tomu ľudí táto ideológia pokúša.

NAKA v poslednom období niekoľkokrát zasiahla proti kotlebovcom. Najprv policajný zásahu u poslanca ĽS NS Stanislava Mizíka, potom obvinenie poslanca Milana Mazureka zo šírenia extrémizmu, za ktoré mu má hroziť až 15 rokov. Ako vnímate túto iniciatívu zo strany polície? Prečo konajú policajti až teraz, veď spomínaných poslancov mohli riešiť už skôr?

Myslím, že policajti naozaj konajú neskoro. Mňa však skôr zaráža, ako títo akože hrdinovia z ulíc vyplakávajú, ako sa im deje krivda a smrad z ich nohavíc cítiť na sto kilometrov. A pritom sa im prísne vzaté nič nedeje. Mňa ako poslanca policajti dvakrát zbili, váľali ma po zemi, narazili mi rebrá a nevyplakával som ako decko. Im sa ešte nič nedeje. Keď chcú šíriť nenávisť, nech sa presťahujú do Mosulu, tam je takých magorov viac, nech sa tam spolu doťahujú. Ale na Slovensku je šírenie nenávisti trestné a som rád, že polícia v tejto veci koná.

exred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mne „ŽIDovi“ DAŇOvi ponuku neDAJÚ. RADAČOVSKÝ pochybil a blamuje sa

Nádejný kandidát na budúceho prezidenta Martin Daňo zhodnostil situáciu ku blížiacim sa eurovoľbám. Strany už …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *