Home / šport / Futbal / Real Madrid jasne zdolal FC Sevilla, Celta Vigo s Lobotkom neudržala náskok a prehrala

MADRID 19. januára (WebNoviny.sk) – Hráči Realu Madrid sa po dvoch dvoch zápasoch bez víťazstva dočkali plného bodového zisku, keď v šlágri 20. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy zdolali FC Sevilla 2:0. Skóre stretnutia otvoril v 78. minúte Casemiro a v nadstavenom čase dal konečnú podobu výsledku Luka Modrič.

„Biely balet“ sa vďaka tomuto triumfu dostal na tretiu priečku ligovej tabuľky práve pred svojho dnešného súpera. Okrem Realu sa tešilo z víťazstvá aj ďalšie madridské mužstvo – Atlético.

To zdolalo poslednú Huescu jednoznačne 3:0, keď postupne skórovali Lucas Hernández, Arias a Koke. Zverenci Diega Simeoneho si víťazstvom upevnili druhú priečku, pričom za vedúcou Barcelonou zaostávajú po neúplnom 20. kole iba o dva body.

V záverečnom sobotňajšom dueli Celta Vigo doma podľahla Valencii najtesnejším rozdielom 1:2. Galíčijčania v základnej zostave aj so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom viedli po prvom polčase zásluhou Néstora Arauja, ale po zmene strán si neudržali tesný náskok. V drese „netopierov“ najskôr vyrovnal 18-ročný mladík Ferran Torres a v závere zápasu dokonal obrat španielsky reprezentačný útočník Rodrigo.

20. Huesca 20 2 5 13 17:39 11

Viac k témam: Atlético Madrid, Celta Vigo, FC Sevilla, FC Valencia, La Liga, Real Madrid, SD Huesca
Zdroj: Webnoviny.sk – Real Madrid jasne zdolal FC Sevilla, Celta Vigo s Lobotkom neudržala náskok a prehrala © SITA Všetky práva vyhradené.