streda , 16 január 2019
Home / šport / Ostatné športy / Ján Volko vyhral dvojstovku na mítingu vo Viedni a utvoril európsky výkon roka

Ján Volko vyhral dvojstovku na mítingu vo Viedni a utvoril európsky výkon roka

VIEDEŇ 12. januára (WebNnoviny.sk) – Najrýchlejší Slovák Ján Volko z klubu Naša atletika Bratislava premenil aj svoj tretí tohtoročný halový štart vo víťazstvo.

Na sobotnom halovom atletickom mítingu vo viedenskej hale Ferryho Dusiku triumfoval v behu na 200 m časom 21,23 sekundy, keď len o 12 stotín zaostal za svojím vlastným slovenským rekordom z roku 2017 takisto z Viedne. Utvoril však európsky výkon roka. Informoval o tom oficiálny facebookový profil Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Zverenec Nade Bendovej a Róbert Kresťanka jasne zdolal reprezentačného kolegu Šimona Bujnu, ktorý v premiérovom štarte v halovej sezóne i pod vedením nového kouča Radoslava Ivana dosiahol čas 21,88 sekundy.

Vo finále na 60 m skončila Monika Weigertová (tréner Eugen Laczo) druhá v osobnom rekorde 7,51, o stotinu si zlepšila svoje maximum z halových ME 2015 v Prahe. Limit na marcové 35. halové ME v Glasgowe je 7,42 sekundy.

Viac k témam: beh
Zdroj: Webnoviny.sk – Ján Volko vyhral dvojstovku na mítingu vo Viedni a utvoril európsky výkon roka © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Video: Harden zničil Memphis 57 bodmi, v NBA aj nečakaná domáca prehra San Antonia

Houstonu aktuálne chýbajú traja zo štvorice najlepších zakončovateľov, keďže zranení sú aj Chris Paul a Eric Gordon. HOUSTON 15. januára (WebNoviny.sk) – James Harden predviedol ďalšiu streleckú explóziu a 57 bodmi prispel k víťazstvu Houstonu nad Memphisom 112:94 v pondelňajšom stretnutí basketbalovej NBA. Maródka Houstonu sa rozrástla Nemal veľmi ani na výber, lebo pred zápasom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *