streda , 16 január 2019
Home / EKONOMIKA / V Poľsku zatkli dvoch ľudí pre podozrenia zo špionáže, jedným z nich je riaditeľ pobočky Huawei

V Poľsku zatkli dvoch ľudí pre podozrenia zo špionáže, jedným z nich je riaditeľ pobočky Huawei

VARŠAVA 11. januára (WebNoviny.sk) – Poľská Agentúra pre vnútornú bezpečnosť zatkla Číňana a Poliaka pre podozrenia zo špionáže. Ako uviedol námestník šéfa poľských špeciálnych služieb Maciej Wasik, dvojicu zatkli počas dlhodobej a starostlivo naplánovanej operácie.

Číňan je podľa neho podnikateľ pracujúci pre veľkú elektronickú korporáciu a Poliak je „známy v kruhoch spájaných s obchodnými záležitosťami v oblasti kybernetiky“.

„Obaja vykonávali špionážne aktivity proti Poľsku,“ dodal, ale neidentifikoval ich. Hovorca agentúry Stanislaw Zaryn uviedol, že podozrivých zatkli v utorok.

Poľská štátna televízia identifikovala zadržaného Číňana ako Wej-ťinga W., riaditeľa pobočky technologickej spoločnosti Huawei v Poľsku. Poliak je podľa televízie istý Piotr D., ktorý je bývalým vysokopostaveným zamestnancom spomínanej agentúry, ktorá vyšetruje špionáž a terorizmus. V prípade odsúdenia im hrozí až desať rokov odňatia slobody.

Viac k témam: Agentúra pre vnútornú bezpečnosť, Huawei, špionáž
Zdroj: Webnoviny.sk – V Poľsku zatkli dvoch ľudí pre podozrenia zo špionáže, jedným z nich je riaditeľ pobočky Huawei © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trinásty plat môže získať viac zamestnancov, SNS chce zmierniť jeho oslobodenie od daní a odvodov

Kým v súčasnosti sa daňovo-odvodové zvýhodnenie trinásteho platu podmieňuje tým, aby bol takýto plat najmenej v sume priemerného mesačného zárobku, po novom má stačiť trinásty plat v pevnej sume 500 eur. BRATISLAVA 15. januára (WebNoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR za Slovenskú národnú stranu predložili do parlamentu návrh novely zákona o dani z príjmov, ktorou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *