Home / šport / Tenis / Lukáš Lacko neuspel v úvodnom kole kvalifikácie Australian Open

Lukáš Lacko neuspel v úvodnom kole kvalifikácie Australian Open

MELBOURNE 8. januára (WebNoviny.sk) – Američan Tim Smyczek vyradil slovenského tenistu Lukáša Lacka nasadeného ako siedmeho v 1. kole kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (14. – 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD).

Smyczek dosiahol v treťom vzájomnom dueli prvé víťazstvo, keď Lacka v utorkovom dueli zdolal za 171 minút 6:4, 4:6, 7:6 (9). V rozhodujúcom sete sa hral za stavu 6:6 na gemy tzv. supertajbrejk do 10 bodov, pričom v ňom musí byť aspoň dvojbodový rozdiel. Lacko v ňom viedol 7:5, vyrovnal na 8:8 i 9:9, ale hrozbu druhého mečbalu už neodvrátil.

Ďalšími zástupcami SR v kvalifikácii Australian Open sú Andrej Martin a Filip Horanský. Jana Čepelová prehrala v 1. kole eliminácie.

Australian Open – dvojhra mužov (kvalifikácia – 1. kolo)

Tim Smyczek (USA) – Lukáš Lacko (SR-7) 6:4, 4:6, 11:9 (zápasový tajbrejk) za 171 minút

Viac k témam: Australian Open
Zdroj: Webnoviny.sk – Lukáš Lacko neuspel v úvodnom kole kvalifikácie Australian Open © SITA Všetky práva vyhradené.