utorok , 25 jún 2019
Home / POLITIKA / HRNKO o zavraždenom KUCIAKovi. Biely NOVINÁRsky kôň

HRNKO o zavraždenom KUCIAKovi. Biely NOVINÁRsky kôň

Neuveriteľné vyjadrenia na margo ankety Najväčší Slovák vyslovil na sociálnej sieti poslanec Slovenskej národnej strany Anton Hrnko. 

Hrnko uviedol, že v ankete najväčší Slovák nie je ani Svätopluk, ani Bernolák, ani Bernolák, Hurban, ani iní významní Slováci.

Dankovmu poslancovi to vadí ale ešte viac mu asi vadí, že v tejto ankete sa na vysokom mieste umiestnil aj zavraždený novinár portálu aktuality Ján Kuciak. Hrnko síce meno novinára neuviedol priamo, ale veta na jeho FB profile úplne jasne odhaľuje, koho má na mysli.

Znenie veľmi vysoko sa tam objavili ľudia, s prepáčením, ktorí sa stali obeťami svojich zamestnávateľov, dávajúci im podpisovať toxické články bez toho, aby ich vôbec informovali, žeby to mohlo mať na nich negatívne až fatálne dôsledky,“ totiž nencháva nikoho na pochybách, že poslanec Anton Hrnko naráža na Jána Kuciaka.

Svojim spôsobom poslanec Hrnko nepriamo tituloval kolegu Jána Kuciaka tak, že bol „novinársky biely kôň“

Loading…

Na tento bezprecedentný názor poslanca Kuciaka orpávnene zareagoval kolega Vagovič TU: Komentár Mareka Vagoviča: Ako konšpirátor Hrnko pošpinil Kuciaka

Ako uvádza vo svojom komentári Marek Vagovič, tak „poslanec SNS vyslovil škandalóznu vetu, ktorá nemôže zostať bez odozvy. Anton Hrnko hrubo zneuctil pamiatku zavraždeného novinára. A podprahovo zaútočil na tie najnižšie pudy.“

Na obranu svojho svojho zavraždeného kolegu Vagovič poslal poslancovi Hrnkovi jasný odkaz: „Takže teraz pozorne čítajte, pán poslanec Hrnko, aby ste si to definitívne zapísali za uši: Ján Kuciak bol špičkový investigatívec a dátový analytik mimoriadneho talentu.“

A na záver prikladáme niektoré zaujímavé a nie úplne súhlasné reakcie ľudí na vyhlásenie poslanca A. Hrnka v tejto veci na sociálnej sieti pod samotným príspevkom poslanca A. Hrnka.

Ďakujeme Marekovi za TIP.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

Marian Zaboj

Zdroj info a foto: TU a TU

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Priama linka s Vladimírom PUTINom. VOLAJte PREZIDENTovi

Na „priamu linku“ s prezidentom Ruska Vladimírom Putinom, ktorá sa konala vo štvrtok 20. júna, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *