pondelok , 14 október 2019
Home / EKONOMIKA / Transpetrol si udržal ziskovosť, hospodársky výsledok bude podobný ako v predchádzajúcom roku

Transpetrol si udržal ziskovosť, hospodársky výsledok bude podobný ako v predchádzajúcom roku

BRATISLAVA 4. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský prevádzkovateľ ropovodného systému, spoločnosť Transpetrol, očakáva za minulý rok zisk pred zdanením vo výške 6,1 milióna eur. Ide o podobný hospodársky výsledok ako v predchádzajúcom roku.

„V minulom roku sme dokázali potvrdiť naše strategické postavenie v hospodárstve. V súčasnosti spoločnosť očakáva dosiahnutie plánovaného výsledku hospodárenia pre rok 2018,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk riaditeľ právneho odboru a kontroly spoločnosti Transpetrol Matej Poriez, podľa ktorého najvýznamnejší vplyv na očakávaný hospodársky výsledok malo dosiahnutie celkového ročného plánu prepravy ropy.

Výstavba skladovacích nádrží

Podobný hospodársky výsledok ako v uplynulom roku očakáva slovenský prepravca ropy aj v novom roku. „V prípade, že nedôjde k naplneniu najvýznamnejších rizík podnikateľského plánu, plánujeme dosiahnutie zisku pred zdanením za rok 2019 na úrovni roku 2018,“ potvrdil Poriez.

Dôležitú úlohu v zachovaní stability a ďalšieho rozvoja spoločnosti zohráva realizovanie investícií súvisiacich najmä s výstavbou skladovacích nádrží, keďže narastá záujem o službu skladovania, ďalej výstavba nových meracích staníc ropy schopných spoľahlivo merať množstvo a fyzikálne vlastnosti ropy v súlade platnou legislatívou, budovanie integrovaného ropovodného informačného systému zahrňujúc modernizáciu priamo riadiaceho systému ropovodu a ich jednotlivých informačných podsystémov, či bezpečnosť a ochrana ropovodného systému.

Pripravenosť pre zvýšenie prepravy

Transpetrol prepravuje a skladuje ropu v Slovenskej republike. Spoločnosť zároveň prevádzkuje slovenskú časť ropovodu Družba. Prepravná kapacita slovenského úseku ropovodu Družba je 20 miliónov ton za rok a jeho dĺžka je 444 kilometrov. V súčasnosti je kapacita využívaná zhruba na polovicu.

„Manažment spoločnosti vyvíja maximálne úsilie priblížiť sa k celkovej prepravnej kapacite slovenského ropovodu, aktívne vyhľadáva potenciálnych odberateľov, ktorým svojou spoľahlivosťou a bezpečnou prepravou deklaruje svoju pripravenosť vyhovieť ďalším požiadavkám pre zvýšenie prepravy,“ konštatoval Poriez.

Firma zamestnáva takmer 300 pracovníkov a pre nasledujúce obdobie neplánuje v počte zamestnancov žiadne výrazné zmeny. Prostredníctvom ministerstva hospodárstva vlastní štát 100 % akcií v Transpetrole.

Viac k témam: ropa, Transpetrol
Zdroj: Webnoviny.sk – Transpetrol si udržal ziskovosť, hospodársky výsledok bude podobný ako v predchádzajúcom roku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Američania a Číňania sa po 15 mesiacoch obchodnej vojny dohodli na prímerí

Spojené štáty americké pozastavujú zvýšenie ciel na čínske tovary, Peking súhlasí s nákupom amerických farmárskych produktov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *