streda , 21 november 2018
Home / SLOVENSKO / Fico skáče ako Jančura píska

Fico skáče ako Jančura píska

Súkromný dopravca RegioJet údajne prestane od 31. januára 2017 vypravovať vlaky na trase medzi Bratislavou a Košicami. Dôvodom je podľa Jančuru rozhodnutie štátu opäť zaviesť InterCity (IC) vlaky medzi týmito dvomi mestami. Súčasne s cestovným zadarmo v dotovaných rýchlikoch totiž nie je podľa RegioJetu Radima Jančuru na trhu dostatok platiacich cestujúcich na to, aby sa vedeli komerčne nedotované vlaky vo vnútroštátnej doprave na Slovensku uživiť.

Klasické tanečky Čecha Radima Jančuru na Slovensku účinkujú dokonale. Jančura pustí balónik do médií a všetci okrem SNS púšťajú do gatí.

 

Trvalo len pár hodín od dnešného vyhlásenia Jančuru a Ministerstvo dopravy vlády siláckeho Róberta Fica  je pripravené na prípadné rokovanie so súkromným dopravcom RegioJet, ktorý dnes oznámil, že od 31. januára 2017 prestane vypravovať vlaky na trase Bratislava – Košice. „Je možné dospieť aj k iným riešeniam, než sú vopred prezentované prostredníctvom médií,“ uviedli pre TASR z odboru komunikácie ministerstva dopravy.

Keby to celé nebolo smiešne, tak by to bolo aj na zaplakanie. Je naozaj udivujúce, ako dokáže Fico a jeho ministerstvo skákať podľa toho  ako Jančura píska. Čo za hry sú za tým všetkým?

Juraj Paška

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Dankovi sa nepáčia Lajčákove slová, že na kompakte o migrácii sa priživujú nacionalisti a xenofóbi

Migračný pakt je pre Slovenskú národnú stranu (SNS) neprijateľný. BRATISLAVA 20. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) bude žiadať, aby na rokovanie o globálnom migračnom kompakte z dielne OSN do Maroka nikto nešiel. V utorok to počas tlačovej besedy uviedol predseda NR SR a SNS Andrej Danko. Svoje stanovisko prezentoval už aj šéfovi Smeru-SD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *