nedeľa , 16 jún 2019
Home / SVET / Interpol vykonal razie na amerických kontinentoch, zadržal desiatky pašerákov migrantov

Interpol vykonal razie na amerických kontinentoch, zadržal desiatky pašerákov migrantov

PARÍŽ 19. decembra (WebNoviny.sk) – Pri policajných operáciách na oboch amerických kontinentoch zadržali 49 pašerákov migrantov. Informovala o tom medzinárodná policajná organizácia Interpol. Razie proti pašerákom sa uskutočnili počas štyroch dní v rámci „koordinovanej akcie“ v 11 krajinách.

To, čo vidíme, je len špička ľadovca,“ uviedol v tejto súvislosti generálny tajomník Interpolu Jürgen Stock. Podľa jeho slov spustili naprieč regiónom 13 nových vyšetrovaní.

Interpol v utorok uviedol, že polícia v Nikarague zachránila 22 migrantov z Afriky a Haiti, medzi nimi aj deti. Šlo o súčasť akcie nazvanej Operation Andes (Operácia Andy).

V Dominikánskej republike zachránili „30 potenciálnych obetí pašovania ľudí za účelom sexuálneho vykorisťovania„. V Kolumbii sa zas podarilo zatknúť 31 osôb a „odhaliť takmer dva milióny dolárov vo finančných transakciách„.

Viac k témam: Interpol, migranti, pašeráci, policajná razia
Zdroj: Webnoviny.sk – Interpol vykonal razie na amerických kontinentoch, zadržal desiatky pašerákov migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Argentínu a Uruguaj trápia masívne výpadky elektrického prúdu, dodávky postupne obnovujú

Obe krajiny majú spolu 45 miliónov obyvateľov a je možné, že veľká časť z nich čelila problémom s dodávkami elektriny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *