streda , 16 január 2019
Home / SVET / Interpol vykonal razie na amerických kontinentoch, zadržal desiatky pašerákov migrantov

Interpol vykonal razie na amerických kontinentoch, zadržal desiatky pašerákov migrantov

PARÍŽ 19. decembra (WebNoviny.sk) – Pri policajných operáciách na oboch amerických kontinentoch zadržali 49 pašerákov migrantov. Informovala o tom medzinárodná policajná organizácia Interpol. Razie proti pašerákom sa uskutočnili počas štyroch dní v rámci „koordinovanej akcie“ v 11 krajinách.

To, čo vidíme, je len špička ľadovca,“ uviedol v tejto súvislosti generálny tajomník Interpolu Jürgen Stock. Podľa jeho slov spustili naprieč regiónom 13 nových vyšetrovaní.

Interpol v utorok uviedol, že polícia v Nikarague zachránila 22 migrantov z Afriky a Haiti, medzi nimi aj deti. Šlo o súčasť akcie nazvanej Operation Andes (Operácia Andy).

V Dominikánskej republike zachránili „30 potenciálnych obetí pašovania ľudí za účelom sexuálneho vykorisťovania„. V Kolumbii sa zas podarilo zatknúť 31 osôb a „odhaliť takmer dva milióny dolárov vo finančných transakciách„.

Viac k témam: Interpol, migranti, pašeráci, policajná razia
Zdroj: Webnoviny.sk – Interpol vykonal razie na amerických kontinentoch, zadržal desiatky pašerákov migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Video: Na hotelový komplex v Nairobi zaútočili teroristi, z miesta utekajú ľudia a počuť streľbu

V hoteli zaznamenali mohutný výbuch a následne bolo niekoľko minút počuť streľbu. Z oblasti stúpa hustý čierny dym. aktualizované 15. januára 16:33 NAIROBI 15. januára (WebNoviny.sk) – Na hotel v kenskej metropole Nairobi v utorok zaútočili teroristi. Podľa polície v luxusnom komplexe v Nairobi, ktorého súčasťou je hotel DustiD2, ale aj kancelárie viacerých firiem, zaznamenali

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *