Home / šport / Futbal / Video: Duda gólom zariadil Herthe remízu, Dortmund prehral prvýkrát v sezóne I. bundesligy

BERLÍN 18. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda skóroval v utorňajšom stretnutí nemeckej I. budnesligy pri domácej remíze Herthy Berlín proti Augsburgu 2:2. Všetky góly pritom padli už v prvom polčase.

Dvadsaťštyriročný rodák zo Sniny sa presadil v 31. minúte, kedy zaznamenal presný zásah na priebežných 2:1. Slovák strelil už svoj siedmy gól v sezóne, čo ho posunulo na 11. miesto v rebríčku produktivity v najvyššej nemeckej súťaži. Do stretnutia za Berlín nastúpil aj druhý Slovák Peter Pekarík, ktorý odohral celých 90 minút.

Futbalisti Borussie Dortmund prehrali prvýkrát v sezóne, keď vonku podľahli Düsseldorfu tesne 2:1. Ten ich pripravil o šnúru pätnástich zápasov bez prehry. „Žlto-čiernym“ nepomohol ani dvanásty gól Paca Alcácera v prebiehajúcej sezóne, stále však ostávajú na priebežnom prvom mieste so ziskom 39 bodov. V ďalšom zápase zdolal Wolfsburg doma Stuttgart 2:0 a natiahol sériu stretnutí bez prehry na štyri.

V prvom utorkovom stretnutí sa predstavili dvaja Slováci. Adam Zreľák nastúpil za Norimberg na pôde Borussie Mönchengladbach, jeho tím však prehral 2:0 po góloch Thorgana Hazarda a Alassana Pleu v druhom polčase a natiahol negatívnu sériu na 10 zápasov bez výhry. Za domáce mužstvo nenastúpil na ihrisko ďalší Slovák László Béneš, ktorý presedel stretnutie na lavičke náhradníkov.

I. bundesliga 2018/2019

16. kolo

Borussia Mönchengladbach – Norimberg 2:0 (0:0)
Góly: 47. T. Hazard, 86. Plea
László Bénes (Borussia Mönchengladbach) sedel na lavičke náhradníkov, Adam Zreľák (Norimberg) odohral celý zápas

Düsseldorf – Borussia Dortmund 2:1 (1:0)
Góly: 22. Lukebakio, 56. Zimmer – 81. Alcácer

Hertha Berlín – Augsburg 2:2 (2:2)
Góly: 28. Leckie, 31. O. DUDA – 8. Hinteregger, 39. Ja-Cheol
Ondrej Duda hral do 65. minúty a v 31. min dal gól na 2:1, Peter Pekarík (obaja Hertha) odohral celý zápas

Viac k témam: Adam Zreľák, I. bundesliga, Ondrej Duda
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Duda gólom zariadil Herthe remízu, Dortmund prehral prvýkrát v sezóne I. bundesligy © SITA Všetky práva vyhradené.