utorok , 19 marec 2019
Home / SVET / LUKAŠENKOvi dôverujú ľudia viac ako PUTINovi. BIELORUSKO ako zasľúbená krajina?

LUKAŠENKOvi dôverujú ľudia viac ako PUTINovi. BIELORUSKO ako zasľúbená krajina?

Šokujúci prieskum popularity lídrov kajín bývalého Sovietskeho zväzu priniesli niektoré ruské média.

Bieloruský prezident LUKAŠENKO v prieskume popularity politických lídrov predbehol aj ruského prezidenta PUTINA. Viac TU: Россияне, похоже, доверяют Лукашенко больше, чем Путину

Ruský denník Vzgljad uviedol, že Všeruské centrum výskumu verejnej mienky (VTsIOM) vydalo senzačné údaje o neuveriteľne vysokej dôvere Rusov voči prezidentovi Bieloruska Alexandrovi Lukašenkovi. Jeho indikátor dôvery je takmer dvakrát vyšší ako ukazovateľ ruského prezidenta Vladimíra Putina – 65% pre Lukašenka oproti 37% pre Putina. Porovnanie ľudovej podpory pre Lukašenka a Putina v Ruskej federácii je veľmi nepríjemné pre ruských predstaviteľov.

Loading…

Predchádzajúce prieskumy verejnej mienky ukázali, že Lukašenko má zjavnú prevahu nad Putinom. Pracovníci moskovského VTsIOM teraz presviedčajú Rusov, že dôveryhodné ukazovatele pre Putina a Lukašenka boli získané prostredníctvom rôznych prieskumov verejnej mienky, a preto ich nemožno porovnávať.

“ Podľa prieskumu VTsIOM tak jednoznačne vyplýva, že Bielorusi sú spokojní so svojím prezidentom a to je aj dôkazom, že Bielorusko je zasľúbenou krajinou pre život,“ uviedol na ruskej sociálnej siet V kontakt Jevgenij.

Ďakujeme Michailovi za TIP a čiastočný preklad.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj info a foto: Tu a Tu

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Foto: Cyklón Idai zabil už viac ako tisíc ľudí a napáchal obrovské škody

Cyklón Idai najhoršie zasiahol prístavné mesto Beira. JOHANNESBURG 18. marca (WebNoviny.sk) — Cyklón Idai si v Mozambiku vyžiadal podľa všetkého viac než tisíc obetí na životoch. Štyri dni po tom, čo prírodný živel spustošil krajinu, to oznámil prezident Filipe Nyusi. „Je to skutočná katastrofa obrovských rozmerov,“ povedal Nyusi. Pokiaľ sa bilancia potvrdí, pôjde o najhoršiu tragédiu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *