nedeľa , 24 marec 2019
Home / EKONOMIKA / RUSKO dobieha USA v exporte ZBRANÍ. FOTKY. NOVINKA, ktorá zmení poradie?

RUSKO dobieha USA v exporte ZBRANÍ. FOTKY. NOVINKA, ktorá zmení poradie?

Ruský portál Vedomosti uvádza dnes v článku TU zaujímavé údaje ohľadom exportu zbraní vo svete.

Podľa správy Štokholmského inštitútu pre výskum mieru a konfliktov, sa Rusko v roku 2017 umiestnilo na druhom mieste vo svete v predaji zbraní po Spojených štátoch.

Vytlačilo z tejto pozície Veľkú Britániu, ktorú predstihlo na úroveň 9,5 % oproti 9 % britského podielu na celosvetovom obchode so zbraňami.

Hlavnými klientmi Ruska sú India (35 %), Čína (12 %) a Vietnam (10 %). Do rebríčka prvých desiatich najvýznamnejších predajcov zbraní bol po prvýkrát zaradený ruský koncern Almaz-Antey Air Defence. Avšak desať najväčších ruských vývozcov zbraní ich spoločným objemom zaostáva za najväčším exportérom na svetovom trhu – spoločnosťou American Lockheed Martin, ktorá v roku 2017 dosiahla hodnotu predaja 44,9 miliárd $.

Loading…


 

Podľa zdrojov z okolia prezidenta Putina, ruská zbrojárska firma Almaz-Antey Air Defence vyvíja interaktívnu balistickú raketu, ktorá by mohla byť novinkou po uvedení na trh znamenajúcou prelom v objeme vývozu zbraní z Ruska a preskočenie aj USA.

Ďakujeme Jurijovi za TIP a preklad.
Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Loading…

Zdroj info a foto: TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Aš-Šabáb zaútočil na vládnu budovu v Mogadiše, vo vnútri uväznil desiatky ľudí

K útoku sa prihlásila teroristická organizácia aš-Šabáb. MOGADIŠO 23. marca (WebNoviny.sk) – Päť strelcov vniklo do vládnej budovy v somálskom Mogadišu po tom, ako pri bráne vybuchlo auto so samovražedným útočníkom. Informuje o tom miestna polícia. Bezpečnostné zložky pracujú na neutralizácii útočníkov a pokúšajú sa zachrániť ľudí, ktorí sú uväznení v budove. Úrady zatiaľ neinformovali o

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *