streda , 22 máj 2019
Home / šport / Ostatné športy / Nórka Johaugová triumfovala na pretekoch v Beitostölene a je líderkou vo Svetovom pohári

Nórka Johaugová triumfovala na pretekoch v Beitostölene a je líderkou vo Svetovom pohári

BEITOSTÖLEN 8. decembra (WebNoviny.sk) – Nórka Therese Johaugová sa stala suverénnou víťazkou sobotňajších pretekov na 15 km voľnou technikou s intervalovým štartom v rámci Svetového pohára bežcov na lyžiach v nórskom Beitostölene.

Johaugová triumfovala s obrovským náskokom 1:05,9 min pred Švédkou Charlotte Kallovou a 1:06,1 min pred krajankou Ingvild Flugstad Östbergovou.

Tridsaťročná Johaugová, ktorá v uplynulých dvoch sezónach dlhodobo pauzovala pre dopingový nález, naďalej potvrdzuje fenomenálny návrat do súťažnej stopy. V Beitostölene dosiahla už 46. individuálne víťazstvo v pretekoch SP a štvrté v aktuálnej sezóne.

Zároveň s 500 bodmi na konte potvrdila líderskú pozíciu vo Svetovom pohári. Pred Švédkou Kallovou má náskok 131 bodov. V 58-člennom štartovnom poli v sobotu chýbala slovenská pretekárka.

Viac k témam: beh na lyžiach, Svetový pohár v behu na lyžiach, Therese Johaugová
Zdroj: Webnoviny.sk – Nórka Johaugová triumfovala na pretekoch v Beitostölene a je líderkou vo Svetovom pohári © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Video: Golden State zmazalo náskok Portlandu a je krok od postupu do finále NBA

PORTLAND 19. mája (WebNoviny.sk) – Obhajcovia titulu Golden State si zatiaľ suverénne počínajú vo finále …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *