streda , 22 máj 2019
Home / šport / Ostatné športy / Šampionát vo florbale zožal veľký úspech, duely v Prahe prilákali rekordný počet divákov

Šampionát vo florbale zožal veľký úspech, duely v Prahe prilákali rekordný počet divákov

PRAHA 7. decembra (WebNoviny.sk) – Na prebiehajúcich majstrovstvách sveta florbalistov 2018 (1. – 9. decembra) v Prahe prekonali diváci rekord návštevnosti na svetových šampionátoch. Jeho hodnota je k 7. decembru 106 694 platiacich návštevníkov, ktorí si našli cestu do O2 Arény a Arény Sparta.

Pôvodný rekord držal švédsky Göteborg z roku 2014, kedy florbalové zápolenia na MS navštívilo 104 406 divákov. Rekord sa Čechom podarilo prekonať ešte pred víkendovými zápasmi, ktoré rozhodnú o medailovom poradí.

O novom rekorde rozhodol aj fakt, že organizátori rozdali viacero vstupeniek zadarmo školákom naprieč krajinou. Dohromady má ísť o 30-tisíc takýchto vstupov. „Môže ísť o prelomovú akciu pre vývoj florbalu. Deťom sme ponúkli iba lístky, dopravu si školy museli zabezpečiť sami,“ približuje prezident českého florbalu Filip Šuman v rozhovore pre portál idnes.cz.

Podľa jeho tvrdenia by však rekord padol aj bez rozdaných vstupeniek. „Máme isté matematické modely a optimisticky sa po finále priblížime na métu 160-tisíc platiacich divákov,“ dopĺňa Šumanove slová generálna sekretárka MS vo florbale 2018 Zuzana Svobodová.

V piatok sa na šampionáte opäť predstavila aj slovenská reprezentácia, ktorá v dramatickom zápase napokon zvíťazila nad Estónskom a obhájila konečné 9. miesto na turnaji.

Viac k témam: MS sveta vo florbale 2018, slovenská florbalová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Šampionát vo florbale zožal veľký úspech, duely v Prahe prilákali rekordný počet divákov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Video: Golden State zmazalo náskok Portlandu a je krok od postupu do finále NBA

PORTLAND 19. mája (WebNoviny.sk) – Obhajcovia titulu Golden State si zatiaľ suverénne počínajú vo finále …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *