utorok , 18 december 2018
Home / SVET / Prezident Macron sa obáva nových násilností a protestov, zrušil plán na zvýšenie dane z palív

Prezident Macron sa obáva nových násilností a protestov, zrušil plán na zvýšenie dane z palív

PARÍŽ 6. decembra (WebNoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron zrušil plán na zvýšenie dane z palív pre obavy z nových násilností po týždňoch celoštátnych protestov a najhorších výtržností v Paríži za celé desaťročia. Macron sa v stredu rozhodol „zbaviť sa“ tejto dane naplánovanej na budúci rok, povedal pre agentúru Associated Press predstaviteľ prezidentskej kancelárie.

Rozhodnutie prezidenta Macrona má následky aj mimo Francúzska, keďže zvýšenie dane z palív bolo súčasťou jeho snahy o zníženie využívania fosílnych palív vo Francúzsku s cieľom znížiť skleníkové plyny a pomôcť spomaleniu zmeny klímy. Zrušenie dane je úderom širšiemu úsiliu v boji proti klimatickým zmenám a zároveň ide o varovanie iným svetovým lídrom, ktorí sa snažia robiť to isté.

Predseda francúzskej vlády Édouard Philippe poslancom povedal, že táto daň už nie je zahrnutá do rozpočtu pre rok 2019. Premiér dodal, že vláda je „pripravená na dialóg„. O rozpočte sa síce môže počas roka znova vyjednávať, ale vzhľadom na rozsah protestov Macron pravdepodobne myšlienku dodatočnej dane na palivá tak skoro neoživí.

Viac k témam: daň, Édouard Philippe, Emmanuel Macron, palivá
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Macron sa obáva nových násilností a protestov, zrušil plán na zvýšenie dane z palív © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemecká polícia vykonala raziu v berlínskej mešite pre podozrenia z podpory terorizmu

Polícia zatiaľ nikoho nezatkla. BERLÍN 18. decembra (WebNoviny.sk) – Nemecká polícia v utorok prehľadala berlínsku mešitu v súvislosti s vyšetrovaním imáma podozrivého z podporovania militantov v Sýrii. Berlínska prokuratúra v utorok uviedla, že 45-ročný Ahmad A. bol cieľom akcie v časti Wedding. Muž čelí obvineniu z financovania terorizmu a posielania peňazí „džihádistickým bojovníkom v Sýrii

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *