štvrtok , 20 jún 2019
Home / SVET / VyHLÁSENIA z RUSKA: PSYCHOlogické a informačné ZÁŠKODNíctvo ZÁPADU v Donbase

VyHLÁSENIA z RUSKA: PSYCHOlogické a informačné ZÁŠKODNíctvo ZÁPADU v Donbase

Čitateľom DENNÍKa POLITIKA prinášame necenzúrované vybrané vyhlásenia z brífingu oficiálnej hovorkyne Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie M.V. Zacharovovej, Moskva, ktorý sa konal 5. decembra 2018 v Moskve:

Washington neposkytol nijaké dôkazy o porušovaní ruskou stranou Zmluvy o  likvidácii rakiet stredného a kratšieho (INF), ‒ uviedla hovorkyňa  ruského ministerstva zahraničných vecí Mária Zacharovová.
„USA  neposkytli nijaké dôkazy o tom, že ruská strana nejakým spôsobom  porušuje alebo nedodržiava ustanovenia tejto dohody“, ‒ vyhlásila Zacharovová.

Rusko kategoricky  vystupuje proti  vypovedaniu Zmluvy INF a je  pripravené k dialógu so Spojenými štátmi za vzájomne rešpektovaných  podmienok, uviedla Mária Zacharovová.
„Opätovne potvrdzujeme našu  nezmenenú pozíciu: Zmluva je jedným z kľúčových pilierov strategickej  stability a medzinárodnej bezpečnosti. Sme kategoricky proti jej  zrušeniu,“ povedala. „Sme pripravení pokračovať v dialógu v príslušnom  formáte o celom rade problémov týkajúcich sa platnosti tohto dokumentu,  samozrejme, na vzájomne rešpektovanom a profesionálnom základe,  bez  vznášania neodôvodnených obvinení a dávania ultimáta,“‒ povedala Zacharovová.

Moskva vyjadrila rozhodný  protest vedeniu americkej väznice, v ktorej  držia ruskú občianku Máriu Butinovú, povedala Mária Zacharovová.
„Sme  pobúrení nátlakom, ktorý americké orgány vyvíjajú na ruskú občianku  Máriu Butinovú, ktorá bola vlani v lete v Spojených štátoch uväznená na  základe nepodložených obvinení. Jej väzenský režim bol znova sprísnený“ ‒  povedala Mária Zacharovová.
Moskva sa domnieva, že nezákonná prítomnosť USA v Sýrii je zameraná na  rozvrátenie zvrchovanej krajiny, ‒ uviedla oficiálna hovorkyňa ruského  ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová.

„Rastúce obavy  vyvolávajú pochybné aktivity Medzinárodnej vojenskej koalície pod  vedením USA v Sýrii. Nelegálne obsadenie 55-kilometrovej zóny okolo  vojenskej základne v At-Tanfa, kde sa Američania už správajú ako  plnoprávni vlastníci, pokračuje“, ‒ povedala M. Zacharovová.
Militanti každý deň uskutočňujú nové provokácie v deeskalačnej zóne v  Idlíbe. Oznámila to oficiálna hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí  Ruskej federácie Mária Zacharovová.
Zacharovová povedala: „Pokračujeme v plnení memoranda o stabilizácii v  idlíbskej deeskalačnej zóne, na ktorej sa dohodli prezidenti Ruska a  Turecka v Soči 17. septembra. Turecká strana sa snaží oddeliť teroristov  od umiernenej opozície. Napriek tomu nie všetci extrémisti sú ochotní  podrobiť sa požiadavke na vytvorenie 20-kilometrového pásu  demilitarizovanej zóny.

Oficiálna hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Mária Zacharovová  tvrdí, že Kyjev pripravuje v oblasti Donbasu provokáciu s využitím  paradesantných útvarov ozbrojených síl Ukrajiny, ktoré boli vycvičené  pod vedením amerických a britských inštruktorov a nedávno boli presunuté  do tejto oblasti.
„Výnimočný stav je krycí manéver, pod rúškom ktorého  sa Porošenkov režim snaží uskutočniť ďalšiu provokáciu v Donbase. Ako  predpokladáme, všetko sa bude prezentovať ako názorný príklad takzvanej  „ruskej agresie“, vyhlásila Zacharovová. „Nutne nás musia znepokojovať  informácie o tom, že ukrajinské silové zložky môžu uskutočniť v Donbase  provokácie rozličného stupňa a rozsahu, a to aj s použitím chemických  otravných látok.

Také akcie môžu viesť k obetiam na životoch medzi civilným obyvateľstvom  a odporujú nielen minským dohodám, ale aj medzinárodným konvenciám o  zákaze a obmedzovaní zbraní hromadného ničenia,“ povedala M.  Zacharovová. Moskva vyzýva Špeciálnu monitorovaciu misiu OBSE, aby  zintenzívnila svoju pozorovaciu činnosť, zdôraznila Zacharovová.
psychologického a informačného záškodníctva.

Loading…


Vyslanie príslušníkov britskej armády na Ukrajinu hovorí o tom, že  Londýn si želá pretrvávanie napätej situácie v tejto krajine, najmä v  Donbase.
„Všimli sme si správy britských médií o tom, že na Ukrajinu boli vyslaní  príslušníci 77. zboru ozbrojených síl Veľkej Británie, ktorého hlavnou  úlohou je realizácia špeciálnych operácií v sieti internet, ako aj  uskutočňovanie psychologického a informačného záškodníctva. Podobné  informácie svedčia o tom, že Londýn naďalej provokačne podporuje  destabilizáciu situácie na Ukrajine, čo sa dá samozrejme považovať za  pokus o vystupňovanie vojenských aktivít v Donbase a snahu o zmarenie  procesu mierového urovnania,“ povedala Zacharovová.

Kyjev otvorene sabotuje Minský komplex opatrení na urovnanie situácie na  Ukrajine čo vyvoláva znepokojenie Moskvy, povedala hovorkyňa ruského  ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharova.
„Je zrejmé, že Kyjev  otvorene sabotuje komplex opatrení z Minska a, samozrejme, to vyvoláva  naše znepokojenie. Chcela by som ešte raz zdôrazniť, že vyhlásené 28.  novembra z iniciatívy Porošenko stanné právo v 10. vybraných regiónoch  Ukrajiny, vrátane Donbasu, je nielen v rozpore s literou a duchom balíka  opatrení, ale je potenciálnou hrozbou obnovenia vojenských akcií, „-  povedal M. Zacharová

Rusko nemá v úmysle obmedzovať vstup občanov Ukrajiny do Ruskej  federácie, oznámila oficiálna zástupkyňa ruského MZV Maria Zacharová.
„Z  našej strany nemáme v úmysle prijať žiadne reštriktívne opatrenia proti  občanom Ukrajiny, ktorí sú na našom území alebo ktorí sa chystajú  navštíviť Rusko. Nechystáme sa vytvárať zbytočné problémy“, – povedala.

Ukrajinské bezpečnostné sily v rozpore so súborom opatrení na zákaz  bezpilotných lietadiel nasadili drony v Donbase, po osvojení si taktiky  ich použitia od teroristov z ISIS, zhadzujú ručné granáty a míny na  civilné objekty, povedala Mária Zacharová

Ďakujeme Jurijovi za TIP a preklad.

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na email: redakcia@dennikpolitika.sk

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred. i Jurij Vasiljev

Zdroj info a foto: TU

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Turista uhasil požiar vo viedenskom kostole, pomohol si svätenou vodou

Keď na miesto prišli privolaní požiarnici, nemali už žiadnu robotu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *