utorok , 18 december 2018
Home / POLITIKA / PUTINov DRSNÝ odkaz: Slovenský ŠPIÓN OPUSTÍ Moskvu veľmi RÝCHLO

PUTINov DRSNÝ odkaz: Slovenský ŠPIÓN OPUSTÍ Moskvu veľmi RÝCHLO

Putinova vláda poslala slovenskej diplomacii drsný odkaz a vyhlásila, že bude promptne reagovať na vyhostenie ruského diplomata zo Slovenska na základe zásady reciprocity. „Ruská strana bude reagovať na neprijateľné akcie Bratislavy na základe princípu reciprocity,“ uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

 O tejto závažnej dipolatickej reciprocite informoval web Kommersant odvolávajúc sa na agentúru Interfax.

Slovensko vyhostilo 22. novembra ruského diplomata, ktorý u nás vykonával špionážne aktivity. Oznámil to dnes premiér Peter Pellegrini.  Píšeme o tom TU – Slovensko pre špionáž vyhostilo ruského diplomata, oznámil premiér Pellegrini

„Vykonával rozviedne aktivity voči záujmom Slovenskej republiky a NATO a jeho konanie ako diplomatického pracovníka bolo v rozpore s Viedenským dohovorom a jeho ďalšie pôsobenie na území bolo nežiaduce,“ povedal v stredu (5.12.2018) premiér. Táto osoba opustila Slovensko do 48 hodín od požiadania, teda bola vyhostená.

Loading…

Premiér dodal, že naša orientácia je jasná – proeurópska a proatlantická, s Ruskom máme štandardné vzťahy a vyhostili sme ho slušne. Reakcia Moskvy bola podľa neho štandardná, keďže takéto veci sa dejú aj inde. Informovali sme o tom aj našich spojencov. Bližšie túto skutočnosť Pellegrini komentovať nemohol.

Ďakujeme Vladimírovi za TIP.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred.

Zdroj info a foto: Россия зеркально ответит Словакии на высылку дипломата

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V pohorí Atlas našli dve mŕtve Škandinávky, na ich krkoch objavili dôkazy násilia

Telá Dánky a Nórky našli približne 10 kilometrov od obce, kde sa začínajú túry na vrch Džabal Tubkál. RABAT 18. decembra (WebNoviny.sk) – V marockom pohorí Atlas našli telá dvoch Európaniek. Ako informovalo marocké ministerstvo vnútra, ženy z Dánska a Nórska našli v pondelok, pričom na ich krkoch objavili „dôkazy násilia“ spôsobené „chladnou zbraňou„. Ich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *