pondelok , 20 máj 2019
Home / EKONOMIKA / Zdravotníctvo / Ambulantní lekári by nemali pýtať peniaze za ošetrenie od poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne

Ambulantní lekári by nemali pýtať peniaze za ošetrenie od poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne

BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviny.sk) – Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) a Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) sa v utorok na dodatkoch k zmluvám nedohodli. Podľa vyjadrenia VšZP však bolo utorkové rokovanie užitočné a konštruktívne.

Nepochopiteľný krok

Poisťovňa opätovne zdôraznila, že na základe verejného prísľubu do 31. decembra 2018 považuje za svojich zmluvných partnerov aj poskytovateľov zo ZAP, ktorí nepodpísali dodatky k zmluvám.

Neexistuje preto podľa nej žiaden dôvod, aby niektorí z nich od poistencov VšZP vyberali priame platby za zdravotnú starostlivosť, lieky v lekárňach alebo za iné výkony.

„Vyberanie priamych platieb od pacientov v situácii, keď majú od VšZP túto finančnú garanciu, je preto nepochopiteľným krokom, ktorý zbytočne naštrbuje vzťah medzi lekárom a pacientom,“ upozornila VšZP.

Odprezentovali návrh úprav

„Rokovanie VšZP a ZAP k zmluvným a cenovým úpravám pre členov ZAP boli včera ešte len otvorené,“ uviedla v stredu pre agentúru SITA výkonná riaditeľka ZAP Zuzana Dolinková.

Podľa nej bol zväzu odprezentovaný návrh úprav, ktorý korešponduje s návrhom dodatkov expedovaných cez krajské pobočky VšZP členom ZAP na individuálny podpis.

V stredu v podvečerných hodinách zasadne Správna rada ZAP, ktorá sa bude návrhom VšZP a ďalším postupom rokovania intenzívne zaoberať. Následne je dohodnuté rokovanie vedenia ZAP a VšZP vo štvrtok 6. decembra o 12:00 v sídle Generálneho riaditeľstva VšZP.

Viac k témam: VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa, ZAP Zväz ambulantných poskytovateľov
Zdroj: Webnoviny.sk – Ambulantní lekári by nemali pýtať peniaze za ošetrenie od poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Záchranári prijali na tiesňovú linku takmer 1,5 milióna volaní, do terénu vyšli v tretine prípadov

BRATISLAVA 16. mája (WeNoviny.sk) – Na tiesňovej linke 155 v minulom roku prijali takmer 1,5 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *