utorok , 18 december 2018
Home / EKONOMIKA / Zdravotníctvo / Príjmy Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou stúpnu, môže za to aj príspevok z poisťovní

Príjmy Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou stúpnu, môže za to aj príspevok z poisťovní

BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviny.sk) – Parlament v stredu schválil návrh rozpočtu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na roky 2019 až 2021.

Celkové príjmy úradu (vrátane príjmových finančných operácií – zostatku finančných prostriedkov z predchádzajúcich rokov) sa v roku 2019 rozpočtujú vo výške 52,03 mil. eur.

Vplyv zdravotných poisťovní

V porovnaní so schváleným rozpočtom na rok 2018 sú podľa návrhu celkové príjmy vyššie zhruba o 3,9 mil. eur, a to vplyvom predpokladaného medziročného nárastu príspevku od zdravotných poisťovní o 966 tisíc eur a medziročným nárastom rozpočtovaného zostatku prostriedkov z predchádzajúcich rokov o 2,9 mil. eur.

Oproti očakávaným príjmom v roku 2018 sa predpokladá na rok 2019 nárast príjmov o 503 tisíc eur najmä vplyvom predpokladaného medziročného nárastu príspevku od zdravotných poisťovní.

Prihliada sa na možné zmeny

Celkové výdavky úradu v roku 2019 sa rozpočtujú vo výške 21 mil. eur s medziročným rozpočtovaným nárastom o 943 tisíc eur. Podľa návrhu rozpočtu sa zostatok prostriedkov k 31.decembru 2019 rozpočtuje vo výške 30,56 mil. eur.

Návrh rozpočtu úradu vychádza z rozpočtového rámca schváleného Národnou radou SR na roky 2018 až 2020 a z návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2019 až 2021, s prihliadnutím na operatívne zmeny, ako aj na právne normy, u ktorých sa predpokladá, že budú v roku 2019 ovplyvňovať hospodárenie úradu. Návrh rozpočtu na rok 2019 počíta s efektívnym a hospodárnym využitím príjmov na krytie výdavkov spojených s činnosťou úradu.

Viac k témam: Ministerstvo financií SR, štátny rozpočet, ÚDZS Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou
Zdroj: Webnoviny.sk – Príjmy Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou stúpnu, môže za to aj príspevok z poisťovní © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenské verejné výdavky na zdravotníctvo by mali výrazne narásť, ale nemusí to spôsobiť problém

Vyplýva to z publikácie Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS) na tému: Ako sa nebáť rastúcich výdavkov na zdravotníctvo.  BRATISLAVA 16. decembra (WebNoviny.sk) – V nasledujúcom polstoročí by mali slovenské verejné výdavky na zdravotníctvo narásť o približne 0,8-2,4 miliardy eur. Vyplýva to z publikácie Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS) na tému: Ako sa nebáť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *