Home / šport / Hokej / Mladíci z HK Orange 20 schytali v Tipsport lige debakel, Nitrania im nedala šancu

NITRA 21. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Nitry zvíťazili v zápase 24. kola najvyššej slovenskej súťaže nad tímom HK Orange 20 jednoznačne 8:0. Prvá tretina síce góly nepriniesla, no v tej druhej sa domáci presadili hneď päťkrát.

Skóre stretnutia otvoril Marek Slovák, ktorý zužitkoval prihrávku Róberta Lantošiho.

V 32. minúte sa center elitnej nitrianskej formácie presadil opäť a okrem neho v prostrednej časti skórovali aj Alexander Hvizdoš, Matúš Rais a Judd Blackwater. V treťom dejstve sa Nitrania naďalej bavili hokejom a pridali ďalšie tri presné zásahy.

„Corgoni“ vyhrali štvrtý zápas po sebe a vďaka lepšiemu skóre preskočili v tabuľke už šieste Nové Zámky. Mladíci naďalej zostávajú na chvoste poradia s jedným bodom.

Tipsport liga 2018/2019

24. kolo

HK Nitra – HK Orange 20 8:0 (0:0, 5:0, 3:0)
Góly: 21. M. Slovák (Lantoši, McCormack), 25. Hvizdoš (Morrison, Hrušík), 30. Rais (Scheidl, Kerbashian), 32. M. Slovák (Blackwater, Lantoši), 40. Blackwater (B. Rapáč, Mezei), 42. Blackwater (Morrison), 52. Scheidl (Kerbashian), 57. Buček (Korím, B. Rapáč)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Pätoprstý (Nitra) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Novák – Konc ml., Valo, 972 divákov

Zostavy:
Nitra: Lawson – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, Rais, Miroslav Pupák, Hvizdoš, A. Sloboda – Blackwater, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý
HK Orange 20: Sklenár – Golian, Kupec, Nahálka, Boldižár, Enrik Švec, Lavička, Dlugoš, Brincko – Fafrák, A. Kollár, Urbánek – Juščák, Giertl, L. Lunter – Köver, Čenka, Havrila – Minárik, Sojka, Džugan

Viac k témam: HK Nitra, HK Orange 20, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladíci z HK Orange 20 schytali v Tipsport lige debakel, Nitrania im nedala šancu © SITA Všetky práva vyhradené.