štvrtok , 20 jún 2019
Home / Bulvárne / PUTINovým nástrojom PROPAGANDY je aj Máša a MEDVEĎ

PUTINovým nástrojom PROPAGANDY je aj Máša a MEDVEĎ

Kreslený film o neposlušnej dievčine a medveďovi, sledovaný miliónmi britských detí je označený za nástroj “mäkkej propagandy” Kremľa, píše britský denník Times

Verte, či neverte, ohrozuje národnú bezpečnosť pobaltských štátov. Niektorí „odborníci“ dokonca tvrdia, že seriál skutočnej ohrozuje bezpečnosť bývalých ruských zväzových republík.

V anglickej verzii má Máša a medveď viac ako 4,18 milióna odberateľov v službe YouTube.

Profesor Anthony Glees z univerzity v Buckinghame, odborník na rozviedku, povedal: “Máša je zlostná a veľmi protivná, ale aj odvážna. Skáče ponad hlavu. Nebolo by prehnané povedať, že sa správa ako Putin.”

Loading…

Minulý rok fínsky denník Helsinлш Sanomat  citoval Priita Hipemiagiho, zo School of Communication v Taline. Povedal, že medveď symbolizuje Rusko a má vo vedomí detí zmeniť negatívny obraz krajiny na pozitívny. Seriál opísal ako “krásne prezentovanú” časť ovplyvňujúcej kampane, ktorá je nebezpečná pre národnú bezpečnosť Estónska.

Čitateľom DENNÍKa POLITIKA, ktorý nepoznajú tento „nástroj ruskej propagandy“ prinášame niekoľko videí populárneho seriálu Máša a Medveď na zhliadnutie. Takže sa usaďte a pozerajte.

 

V prípade, že po zhliadnutí týchto videí „máte nutkavú potrebu sa presťahovať do Ruska alebo napísať list prezidentovi PUtinovi“ propaganda bola účinná. Ako na záver uvádza známy expert na propagandu, tak „najlepšia propaganda je taká, ktorú za propagnadu ani nepovažujete a pritom to propaganda naozaj je.“ 🙂

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

Loading…


spracred.

Zdoj info a foto: FB a TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ako chce môj SUSED – PRIMÁTOR Bratislavy čudne zmeniť parkovanie a potrebu automobilov?

Čo čert nechcel, predchádzajúci primátor Bratislavy Nesrovnal, ktorého som často stretával, ako ide peši do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *