Home / šport / Hokej / Košice „schytali“ od Zvolena sedmičku. V Tipsport lige aj víťazstvá „baranov“, Nitry a Trenčína

KOŠICE 18. novembra (WebNoviny.sk) – V Tipsport lige sa v nedeľu hrali zápasy 23. kola. Najviac gólov padlo v Košiciach, dvaja brankári vychytali schutout a z víťazstiev sa tešili aj hráči MAC Budapešť, Banskej Bystrice a Detvy.

Priebežný líder tabuľky HKM Zvolen zvíťazil v šlágri 23. kola na ľade Košíc jednoznačne 7:2. Do stretnutia síce lepšie vstúpili domáci, keď skóre otvoril už v 6. minúte Gabriel Spilár, Zvolen však na inkasovaný gól zareagoval až troma presnými zásahmi. Postupne sa presadili Michael Vandas, kapitán Rastislav Špirko aj Peter Šišovský.

Rovnaký priebeh mala aj druhá tretina. Domáci Oceliari síce znížili zásluhou Evana Bropheyho, Zvolenčania však znova našli odpoveď troma gólmi.

V záverečnej dvadsaťminútovke uzavrel skóre stretnutia na konečných 7:2 v prospech „bryndziarov“ svojim premiérovým presným zásahom na slovenských klziskách obranca Matthew Pufahl. Zvolen zvýšil náskok v tabuľke pred druhými Košicami na 7 bodov.

Domáce víťazstvá Nitry a „baranov“

Hokejisti Nitry zvíťazili na vlastnom ľade nad hráčmi maďarského Miškovca 3:0. O prvý a zároveň víťazný gól stretnutia sa v 35. min. postaral dvadsaťtriročný Róbert Lantoši.

Druhý gól, ktorým si „corgoni“ poistili dnešné víťazstvo, vsietil tri minúty pred koncom Miroslav Pupák. Medzi úspešných strelcov stretnutia sa zaradil aj Juraj Majdan, ktorý dal gólovú bodku za víťazstvom domácich. Nitre patrí v tabuľke 6. miesto, Miškovec je na 11. priečke.

Banskobystričania zvíťazili 4:2 nad hráčmi Liptovského Mikuláša. Skóre v prospech „baranov“ otvoril v 22. min obranca Ivan Ďatelinka. Náskok domácich navýšil v 27. min útočník Tomáš Zigo. Hostia dokázal do druhej prestávky znížiť zásluhou Róberta Hunu.

Vyrovnať sa Liptákom podarilo v 44. min po góle Mareka Urama. Vedenie prinavrátil domácim už o 3. min neskôr Brock Higgs. Poistku pre Bystričanov pridal tesne pred koncom stretnutia Kanaďan Eric Selleck.

Koniec „čiernej série“ Dukly Trenčín

Trenčania sa po sérii štyroch prehier za sebou dočkali víťazstva, keď na domácom ľade zdolali „kamzíkov“ z Popradu 2:0.

Na Zimnom štadióne Pavla Demitru to bol od úvodných minút pomerne nervózny duel, v ktorom namiesto gólov pribúdali len vylúčenia. Na úvodný presný zásah si museli diváci počkať až do 34. minúty, keď sa presadil obranca Martin Rýgl.

V tretej tretine doplácali Popradčania na svoju nedisciplinovanosť, za čo ich gólom z presilovej hry potrestal Peter Ölvecký, ktorý uzavrel skóre stretnutia na konečných 2:0. Trenčanom patrí v tabuľke 7. miesto, Poprad neznížil bodovú stratu na druhé Košice.

„Vlci“ nezvládli záver s Detvou

Hokejisti Žiliny nezvládli nedeľňajší zápas 23. kola Tipsport ligy 2018/2019 a prehrali s Detvou po výsledku 3:4. Skóre sa domácim podarilo otvoriť v 24. min. zásluhou Petra Húževku.

O šesť minút neskôr ho dokázal napodobniť Richard Jenčík a dostal tak Žilinu do dvojgólového vedenia. Tento náskok však „vlkom“ dlho nevydržal. Minútu po druhom góle domácich dokázal znížiť Michal Murček. Ďalšie štyri góly videli diváci až v záverečnej desaťminútovke. Najprv v 53. minúte vyrovnal Radovan Puliš.

Misky váh na stranu „podpoľancov“ naklonil v 56. min Jakub Žilka. No Žilinčania dokázali zdramatizovať zápas gólom v poslednej minúte. Vidinu predĺženia ale odvrátil Michal Murček, ktorý 17 sekúnd pred koncom rozhodol o víťazstve Detvy. Hosťom patrí v tabuľke 8. miesto, Žilina je naďalej na poslednej 12. priečke.

Sedem gólov v Budapešti

Hráči MAC Budapešť zvíťazili nad MHC Mikron Nové Zámky 4:3. Vo vedení boli prví hostia. V 9. min sa presadil Tomáš Urban. Na vyrovnanie čakali domáci fanúšikovia len 24 sekúnd. Úspešným strelcom bol Kristián Nagy.

Domáci sa následne dostali do dvojgólového náskoku, ktorý zabezpečil slovenský útočník Tomáš Klempa. Znížiť sa Novozámčanom podarilo až v 54. min. po góle Martina Jakúbka. V ten istej minúte vyrovnal Patrick Kudla, ktorý priebežne posúval duel do predĺženia.

O tom, že všetky body ostávajú v Budapešti rozhodol v 56. min. Matyás Odnoga. Budapešti patrí po víťazstve 9. priečka, Nové Zámky okupujú 4. pozíciu.

Tipsport liga – 23. kolo

nedeľa

HK Nitra – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 35. Lantoši (McCormack, Blackwater), 57. M. Slovák (Miroslav Pupák), 58. Majdan (Bortňák, B. Rapáč)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Goga, Orolín – Gajan, Šoltés, 2069 divákov

Zostavy:
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, A. Sloboda, Miroslav Pupák, Hrušík, Korím – Blackwater, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Fominych – Čaládi, Richard, Buček
Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, J. Milam, Szirányi, T. Slovák, Láda, Vojtkó – Kulmala, Loiseau, Magosi – R. Harrison, J. Vas, Pance – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vincze, Hajós, Ritó

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 34. Rýgl (T. Varga, O. Mikula), 45. Ölvecký (T. Varga, Krejčí)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Salija (Poprad) 5+DKZ za seknutie a Paukovček 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Valach (SR), Hoppe (Nem.) – Výleta, Tvrdoň, 2621 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent – Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, L. Kovář, Luža, Martiška – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, Dlouhý, T. Varga – Ján Pardavý ml, J. Švec, D. Hudec .
Poprad: Vošvrda – Salija, Petran, Ťavoda, Š. Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek – Kundrik, Mlynarovič, S. Takáč – P. Koyš, Zagrapan, Abdul – D. Bondra, Heizer, P. Svitana – Macík, L. Paukovček, Václav

HC Košice – HKM Zvolen 2:7 (1:3,1:3, 0:1)
Góly: 6. Spilár (Pulli, Galamboš), 25. Brophey (M. Haščák, L. Nagy) – 7. Vandas (Handlovský, Špirko), 14. Špirko (Obdržálek), 19. Šišovský (Lušňák, Obdržálek), 26. P. Zuzin, 37. Kytnár (Drgoň, P. Zuzin), 37. Špirko (D. Vandane, Handlovský), 53. M. Pufahl (Vandas)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel (SR), Juhász (Maď.) – Smrek (SR), Kis-Király (Maď.), 5883 divákov

Zostavy:
Košice: Habal (37. Škorvánek) – Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Lenďák, Krajňák – L. Nagy, Brophey, M. Haščák – Š. Petráš, Suja, Netík – Šoltés, Ignatuškin, Spilár – Klíma, Galamboš, Žitný
Zvolen: Tomek – M. Pufahl, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Ulrych, Drgoň, Pöyhönen – Handlovský, Špirko, Vandas – Obdržálek, Lušňák, Šišovský – Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin – S. Petráš, Holovič, Marcinek

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Góly: 22. I. Ďatelinka (Kubka), 27. Zigo (Nemčík), 47. Higgs (Faille), 60. Selleck – 31. Róbert Huna (R. Suchý, Kriška), 44. M. Uram (Mezovský)
Vylúčení: 2:0 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc (SR), Rencz (Maď.) – Rojík (SR), Vincze (Maď.), 2415 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Williams – B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Higgs, Selleck – Bartánus, É. Faille, A. Šťastný – Kabáč, Češík, Gabor – J. Sýkora, T. Surový, Zigo – Lichanec
Liptovský Mikuláš: J. Hollý – R. Suchý, Kurali, P. Horváth, Košecký, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Fereta – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – J. Sukeľ, Oško, M. Uram – Vybiral, A. Tamáši, L. Žiak – Piatka, Uhrík, A. Lištiak

MsHK DOXXbet Žilina – HC 07 Detva 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)
Góly: 24. Húževka (Dominik Rehák, L. Dubeň), 30. Jenčík (Rudolf Huna, Podešva), 59. Podešva (Rudolf Huna, Hvila) – 31. Murček (Martin Ďaloga, R. Gašpar), 53. Puliš (Kuklev, Matúš Chovan), 56. Žilka (F. Fekiač, Tibenský), 59. Murček (Puliš, Kuklev)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müller, Fridrich – M. Orolín, D. Konc, 479 divákov

Zostavy:
Žilina: Mikoláš – Piegl, Kučný, Bagin, Jankovič, Matejka, Marek Hudec, Pastor, L. Dubeň – Balej, Surovka, Barta – Rudolf Huna, Podešva, Jenčík – Hvila, J. Ručkay, Milý – Síkela, Húževka, Dominik Rehák
Detva: Zalivin – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Gachulinec, Šimon, F. Fekiač, Král – Puliš, Murček, Ščurko – R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Žilka, Matúš Chovan, Tibenský – M. Surový, P. Valent, Giľák

MAC Budapešť (Maď.) – MHC Mikron Nové Zámky 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Góly: 9. K. Nagy (Terbócs) 16. Klempa (J. Dudás, Dansereau), 30. Klempa (K. Nagy, J. Brown), 57. Odnoga (K. Nagy, Terbócs) – 9. T. Urban (Kudla, Bajtek), 54. Jakúbek (B. Fábry), 54. Kudla
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Nejezchleb (Nové Zámky) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák – Šefčík, Synek, 570 divákov

Zostavy:
Budapešť: Bálizs – J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Bugár, Pozsgai, Kreisz – Bodó, C. Langkow, B. Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Szabad
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, Hatala, Slávik – Bajtek, T. Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, J. Jurík – Štumpf, Jakúbek, Nejezchleb – Ondrušek, B. Fábry, Linet

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC 07 Detva, HC Košice, HK Dukla Trenčín, HK Nitra, HK Poprad, HKm Zvolen, MHk 32 Liptovský Mikuláš, MsHK Doxxbet Žilina, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice „schytali“ od Zvolena sedmičku. V Tipsport lige aj víťazstvá „baranov“, Nitry a Trenčína © SITA Všetky práva vyhradené.