sobota , 24 august 2019
Home / SVET / USA sa pripravujú na VOJNU s Čínou na MORI o MORE

USA sa pripravujú na VOJNU s Čínou na MORI o MORE

Denník South China Morning Post uvádza, že Čína posilňuje svoju námornú flotilu v Juhočínskom mori v súvislosti s pokusmi USA spochybniť požiadavky Pekingu na sporné vody.

Pozorovatelia tvrdia, že čínska fotila umožní sledovať zahraničné plavidlá v Juhočínskom mori, ale vojenská prevaha stále zostáva na námorníctve Spojených štátov. Americký viceadmirál Phillip Sawyer – veliteľ 7. US flotily – povedal, že nasadenie dvoch úderných skupín pod vedením lietadlových lodí USS Ronald Reagan a USS John C. Stennis poskytuje jedinečnú námornú bojovú silu na zachovanie „slobody navigácie“ v ázijsko-tichomorskej oblasti. Siedma flotila disponuje 75 lietadlami na lietadlovej lodi Ronald Reagan, tuctom jadrových ponoriek, štyrmi obojživelnými loďami, 16-20 prieskumnými lietadlami a štyrmi mínolovkami. Sily čínskeho loďstva v Juhočínskom mori tvorí vyše 80 plavidiel – vrátane 12 raketových torpédoborcov, 35 fregát, dvoch ponoriek a 20 obojživelných lodí. Podľa odborníkov väčšina čínskych plavidiel je menej technologicky vyspelá ako lode námorníctva USA.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred.

Zdroj info a ilustračné foto: fb and China tries to strengthen navy in face of growing US challenge to South China Sea claims

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vydali zatykač na lídra srbskej menšiny, je podozrivý v prípade vraždy kosovského politika

Milan Radoičič je podozrivý v prípade minuloročnej vraždy politika Olivera Ivanoviča.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *