pondelok , 14 október 2019
Home / SVET / Porošenko, Macron a Merkelová sa stretli v Paríži, diskutovali aj o voľbách na východe Ukrajiny

Porošenko, Macron a Merkelová sa stretli v Paríži, diskutovali aj o voľbách na východe Ukrajiny

PARÍŽ 12. novembra (WebNoviny.sk) – Ukrajinský prezident sa stretol s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a francúzskym prezidentom Emanuelom Macronom. Trojica spolu diskutovala o nedeľných voľbách, ktoré sa konali v regiónoch na východe Ukrajiny ovládaných proruskými separatistami.

Informácie potvrdil hovorca ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Politici sa stretli v Paríži, kde si pripomenuli sté výročie ukončenia prvej svetovej vojny.

Ukrajina, Spojené štáty aj Európska únia považujú voľby za porušenie minských dohôd a vyzvali miestnych obyvateľov na ich bojkot. Ukrajina, Nemecko, Francúzsko a Rusko sú členmi takzvanej normandskej štvorky.

Vojenský konflikt, ktorý vypukol na Ukrajine v roku 2014, si vyžiadal už viac než desaťtisíc obetí na životoch. Deň pred kontroverznými parlamentnými a prezidentskými voľbami zahynuli na separatistickom východe štyria ukrajinskí vojaci.

Viac k témam: Angela Merkelová, Emmanuel Macron, Petro Porošenko, Ukrajina, voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Porošenko, Macron a Merkelová sa stretli v Paríži, diskutovali aj o voľbách na východe Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Orbánov Fidesz čelí vo voľbách zjednotenej opozícii, kampaň poznačilo aj video z orgií na jachte

V nedeľných voľbách môže svoj hlas odovzdať viac ako osem miliónov ľudí, ktorí budú rozhodovať o viac ako tritisíc starostoch a primátoroch a 17 200 členoch miestnych zastupiteľstiev.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *