Home / šport / Futbal / Celta Vigo bez Lobotku podľahla Realu Madrid, veľká prestrelka v Barcelone

Celta Vigo bez Lobotku podľahla Realu Madrid, veľká prestrelka v Barcelone

MADRID 11. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Barcelona v nedeľňajšom stretnutí 12. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy nečakane prehrali s Betisom Sevilla 3:4.

Rozdiel gólu

Hostia odohrali veľmi dobrý prvý polčas, v ktorom boli strelecky aktívnejší a dostali sa do dvojgólového vedenia. Marca-Andrého ter Stegena postupne prekonali Júnior Firpo a Joaquín. Po zmene strán sa domácim trikrát podarilo znížiť na rozdiel gólu, dvakrát skóroval Lionel Messi, ale napokon Katalánci utrpeli druhú prehru v sezóne.

Navyše, v 81. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Ivan Rakitič, a tak bude chýbať v nasledujúcom ligovom zápase Barcelony na trávniku Atlética Madrid. Na druhé miesto tabuľky sa prebojovala Sevilla, ktorá zdolala Espanyol Barcelona 2:1.

Vlastný gól

Do nedeľňajšieho programu španielskej La Ligy nezasiahol slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, ktorého trápi zranenie členka. Celta Vigo bez neho prehrala s Realom Madrid 2:4. Smoliarom zápasu bol domáci obranca Gustavo Cabral, ktorý si v 56. minúte strelil vlastný gól a o polhodinu neskôr bol po druhej žltej karte vylúčený.

La Liga – 12. KOLO

výsledky nedeľňajších stretnutí

Alavés – Huesca 2:1 (1:1)
Góly: 41. Jony, 68. R. Sobrino – 35. Moisés Gómez

FC Barcelona – Betis Sevilla 3:4 (0:2)
Góly: 67. a 90.+ Messi (prvý z pok. kopu), 79. A. Vidal – 20. Firpo, 34. Joaquín, 71. Lo Celso, 83. Canales, ČK: 81. I. Rakitič (Barcelona) po druhej ŽK

Rayo Vallecano – Villarreal 2:2 (1:1)
Góly: 45. De Tomás, 66. Á. García – 33. Chukweze, 80. N. Sansone, ČK: 90.+ Álvaro González (Villarreal)

FC Sevilla – Espanyol Barcelona 2:1 (0:1)
Góly: 70. Mercado, 89. W. Ben Yedder – 38. B. Iglesias

Celta Vigo – Real Madrid 2:4 (0:1)
Góly: 61. Mallo, 90.+ B. Méndez – 23. Benzema, 56. Cabral (vlastný), 83. Sergio Ramos (z pok. kopu), 90.+ D. Ceballos, ČK: 87. Cabral (Celta Vigo) po druhej ŽK

Viac k témam: FC Barcelona, La Liga, Real Madrid
Zdroj: Webnoviny.sk – Celta Vigo bez Lobotku podľahla Realu Madrid, veľká prestrelka v Barcelone © SITA Všetky práva vyhradené.