sobota , 19 január 2019
Home / EKONOMIKA / Informatika / Slováci sú v elektronickej komunikácii čoraz zbehlejší, štát ušetril milióny eur

Slováci sú v elektronickej komunikácii čoraz zbehlejší, štát ušetril milióny eur

BRATISLAVA 9. novembra (WebNoviny.sk) – Cez Ústredný portál verejnej správy slovensko.sk sa v októbri odoslalo viac ako 1,7 mil. správ. Informovala o tom Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES).

Je to o 104-tisíc viac ako v septembri a zatiaľ ide o najväčší nárast v tomto roku. „Znamená to, že nielen úrady, ale aj občania sú v elektronickej komunikácii čoraz zbehlejší,“ uviedol generálny riaditeľ NASES Lukáš Sojka.

Do konca tohto roka by sme sa reálne vedeli priblížiť k dvom miliónom správ,“ doplnil Sojka na margo doterajšieho každomesačného nárastu elektronickej komunikácie. Počet prihlásení do e-schránky na slovensko.sk podľa tlačovej správy potvrdzuje nielen aktivitu úradníkov, ale aj záujem firiem a občanov.

NASES v októbri zaznamenal 1,5 milióna vstupov do prostredia e-schránky. V tomto mesiaci poslali úrady viac ako milión rozhodnutí. Občania a podnikatelia urobili prostredníctvom slovensko.sk viac ako 356-tisíc podaní. V januári to bolo o 100-tisíc menej v prípade podaní a až o 300-tisíc menej v prípade rozhodnutí.

Na poštovnom a nespotrebovanom papieri tak štát, ale aj podnikatelia a občania s aktivovanou schránkou na doručovanie ušetrili za prvých desať mesiacov tohto roka viac ako 37 miliónov eur, z toho 4,4 milióna eur za predchádzajúci mesiac.

Viac k témam: Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES, slovensko.sk
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci sú v elektronickej komunikácii čoraz zbehlejší, štát ušetril milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenský videoherný priemysel tento rok dosiahne obrat takmer 43 miliónov eur

Obraty zo slovenských projektov tento rok podľa Slovak Game Developers Association dosiahnu sumu takmer 43 miliónov eur. Združenie vydáva prvú prehľadovú brožúru o slovenských hrách a tvorcoch. BRATISLAVA 17. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenská asociácia herných vývojárov (SGDA) vydala historicky prvú prehľadovú brožúru o slovenskom hernom priemysle s názvom Slovak Game Industry 2018, z ktorej vyplýva, že tvorba počítačových a digitálnych

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *