streda , 21 november 2018
Home / EKONOMIKA / Informatika / Slováci sú v elektronickej komunikácii čoraz zbehlejší, štát ušetril milióny eur

Slováci sú v elektronickej komunikácii čoraz zbehlejší, štát ušetril milióny eur

BRATISLAVA 9. novembra (WebNoviny.sk) – Cez Ústredný portál verejnej správy slovensko.sk sa v októbri odoslalo viac ako 1,7 mil. správ. Informovala o tom Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES).

Je to o 104-tisíc viac ako v septembri a zatiaľ ide o najväčší nárast v tomto roku. „Znamená to, že nielen úrady, ale aj občania sú v elektronickej komunikácii čoraz zbehlejší,“ uviedol generálny riaditeľ NASES Lukáš Sojka.

Do konca tohto roka by sme sa reálne vedeli priblížiť k dvom miliónom správ,“ doplnil Sojka na margo doterajšieho každomesačného nárastu elektronickej komunikácie. Počet prihlásení do e-schránky na slovensko.sk podľa tlačovej správy potvrdzuje nielen aktivitu úradníkov, ale aj záujem firiem a občanov.

NASES v októbri zaznamenal 1,5 milióna vstupov do prostredia e-schránky. V tomto mesiaci poslali úrady viac ako milión rozhodnutí. Občania a podnikatelia urobili prostredníctvom slovensko.sk viac ako 356-tisíc podaní. V januári to bolo o 100-tisíc menej v prípade podaní a až o 300-tisíc menej v prípade rozhodnutí.

Na poštovnom a nespotrebovanom papieri tak štát, ale aj podnikatelia a občania s aktivovanou schránkou na doručovanie ušetrili za prvých desať mesiacov tohto roka viac ako 37 miliónov eur, z toho 4,4 milióna eur za predchádzajúci mesiac.

Viac k témam: Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES, slovensko.sk
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci sú v elektronickej komunikácii čoraz zbehlejší, štát ušetril milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Google sa odvolal voči rekordnej pokute od Európskej komisie

Európska komisia o pokute 5 mld. USD rozhodla v júli, keďže dospela k záveru, že Google donútil výrobcov smartfónov používajúcich Android, aby inštalovali jeho vyhľadávacie aplikácie. BRUSEL 10. októbra (WebNoviny.sk) – Americká technologická spoločnosť Google sa odvolala voči rekordnej pokute v sume 5 mld. USD, ktorú jej uložila Európska komisia (EK) pre údajne zneužitie dominantného postavenia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *