utorok , 26 marec 2019
Home / EKONOMIKA / Taliansko z eurozóny neodíde a ani neprekročí plánovaný deficit rozpočtu, tvrdí jeho vicepremiér

Taliansko z eurozóny neodíde a ani neprekročí plánovaný deficit rozpočtu, tvrdí jeho vicepremiér

RÍM 9. novembra (WebNoviny.sk) – Podpredseda talianskej vlády Luigi Di Maio vyhlásil, že garantuje, že krajina neodíde z eurozóny, ani neprekročí plánovaný deficit rozpočtu.

Vicepremiér povedal v piatok novinárom, že škrty domácich výdavkov a ekonomický rast podporený verejnými investíciami zabránia tomu, aby krajina prekročila zamýšľaný rozpočtový schodok v budúcom roku.

Garanciou, ktorú poskytujeme, je to, že 2,4 percenta hrubého domáceho produktu je maximálnym deficitom, ktorý bude Taliansko mať na budúci rok„, dodal vicepremiér.

Taliansky minister hospodárstva Giovanni Tria v piatok pred poslancami krajiny povedal, že Taliansko sa bude držať svojho rozpočtového plánu pre rok 2019 napriek obavám predstaviteľov Európskej únie z výrazného zvýšenia výdavkov.

Viac k témam: eurozóna, Giovanni Tria, Luigi Di Maio, rozpočet, rozpočtový deficit
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansko z eurozóny neodíde a ani neprekročí plánovaný deficit rozpočtu, tvrdí jeho vicepremiér © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Automatizácia môže v Anglicku pripraviť státisíce ľudí o prácu, ohrozuje najmä tri povolania

Medzi tri najohrozenejšie povolania s vysokou pravdepodobnosťou automatizácie sú pozície čašníkov a čašníčok, dokladačov tovarov a predavačov. BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Automatizácia môže v Anglicku pripraviť o zamestnanie jeden a pol milióna ľudí. Uviedol to britský Národný štatistický úrad (ONS). Až 70 percent povolaní s vysokým rizikom zániku zastávajú ženy, nasledujú zamestnania na polovičný

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *