streda , 21 november 2018
Home / SLOVENSKO / Viac ako dvetisíc poslancov si zvolia obyvatelia Trenčianskeho kraja v komunálnych voľbách 2018

Viac ako dvetisíc poslancov si zvolia obyvatelia Trenčianskeho kraja v komunálnych voľbách 2018

TRENČÍN 9. novembra (WebNoviny.sk) – Obyvatelia Trenčianskeho kraja budú v sobotných komunálnych voľbách voliť 275 starostov a primátorov a 2 073 poslancov obecných a mestských zastupiteľstiev.

Voľby starostu sa nebudú konať v maličkej obci Omastiná v okrese Bánovce nad Bebravou, pretože tam nemajú kandidáta na túto funkciu. Plný počet poslancov nemôžu ľudia zvoliť v Cimennej (okres Bánovce nad Bebravou) a Polianke (okres Myjava), pretože tam majú menej kandidátov, ako je počet poslaneckých kresiel.

Rovnaká situácia nastala aj v Ilave, kde sa vo volebnom obvode Iliavka nenašiel ani jeden kandidát na miesto poslanca, obyvatelia budú v tomto obvode voliť len primátora.

V krajskom meste zaregistrovala Mestská volebná komisia v Trenčíne na post primátora štyroch kandidátov, dvaja z nich sa však podľa zapisovateľky komisie Ivety Plešovej kandidatúry vzdali.

O hlasy Trenčanov sa tak bude uchádzať len stavebný technik Miloš Mičega (nezávislý) a terajší primátor Richard Rybníček (nezávislý). Kandidatúry sa vzdali Danica Birošová (Doma dobre) a Ľubomír Žabár (nezávislý).

Voľby primátorov, starostov a poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev sa budú na Slovensku konať v sobotu 10. novembra od 7:00 do 22:00.

Viac k témam: komunálne voľby 2018 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Viac ako dvetisíc poslancov si zvolia obyvatelia Trenčianskeho kraja v komunálnych voľbách 2018 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Spoločnosť KOSIT odovzdala polopodzemné kontajnery na košickom Západe

KOSIT v rámci pilotného projektu osadil tri tipy kontajnerov vrátane stanovíšť – nadzemné, polopodzemné, podzemné. Na základe názorov obyvateľov a zástupcov samosprávy KOSIT celý projekt a všetky tri riešenia vyhodnotí a vznikne komplexnejší názor na všetky výhody a nevýhody. KOŠICE 21. novembra (WebNoviny.sk) – Spoločnosť KOSIT v stredu odovzdala do užívania polopodzemné kontajnery v košickej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *