streda , 21 november 2018
Home / SVET / Rakúskeho plukovníka podozrievajú z dlhoročnej špionáže, kancelár žiada od Ruska transparentnosť

Rakúskeho plukovníka podozrievajú z dlhoročnej špionáže, kancelár žiada od Ruska transparentnosť

BERLÍN 9. novembra (WebNoviny.sk) – Plukovník rakúskej armády vo výslužbe je podozrivý z toho, že od 90. rokov pôsobil ako ruský špión. Rakúsky kancelár Sebastian Kurz v piatok povedal, že si v tejto súvislosti na ministerstvo zahraničia predvolali ruského chargé d’affaires a šéfka rakúskej diplomacie zrušila svoju plánovanú cestu do Ruska.

Kurz vyhlásil, že tento prípad, ako ani nedávne podozrenia z ruskej špionáže v Holandsku, „nezlepšujú vzťahy medzi Ruskom a Európskou úniou„. Dodal, že momentálne žiadajú od Moskvy „transparentné informácie“ k tejto záležitosti.

Rakúsky minister obrany Mario Kunasek novinárom vo Viedni povedal, že ho na podozrivého špióna pred niekoľkými týždňami upozornila nemenovaná európska spravodajská služba. Kunasek uviedol, že zmienený plukovník odišiel do dôchodku pred piatimi rokmi. Podľa slov ministra momentálne skúmajú jeho elektronické zariadenia vrátane počítača.

Viac k témam: Mario Kunasek, Rusko, Sebastian Kurz, špión
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúskeho plukovníka podozrievajú z dlhoročnej špionáže, kancelár žiada od Ruska transparentnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Američan sa vydal na dobrodružnú cestu, na ostrove Severný Sentinel ho asi zabil izolovaný kmeň

Polícia zatkla siedmich rybárov za to, že Američanovi sprostredkovali cestu na chránený ostrov. NAÍ DILLÍ 21. novembra (WebNoviny.sk) – Izolovaný kmeň na indickom ostrove Severný Sentinel zrejme zabil amerického občana. V stredu o tom informovala indická polícia. Podľa indických médií bol Američan na dobrodružnej ceste po súostroviach Andamany a Nikobary, ktoré sa nachádzajú na rozhraní

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *