utorok , 26 marec 2019
Home / EKONOMIKA / Zamestnanosť na Slovensku medziročne rástla v ubytovacích službách, ale vo veľkoobchode sa znížila

Zamestnanosť na Slovensku medziročne rástla v ubytovacích službách, ale vo veľkoobchode sa znížila

BRATISLAVA 9. novembra (WebNoviny.sk) – Zamestnanosť v priemysle sa v septembri tohto roka medziročne zvýšila o 1,9 %.

Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR, v deviatom mesiaci tohto roka zamestnanosť medziročne rástla v ubytovaní o 10,9 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 7,2 %, vo vybraných trhových službách o 6,4 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 6,3 %, v doprave a skladovaní o 5,5 %, v predaji a v oprave motorových vozidiel o 5,1 %, v maloobchode o 3,9 % a v stavebníctve o 2,8 %. Zamestnanosť medziročne klesla len vo veľkoobchode, a to o 0,5 %.

V priemere za deväť mesiacov tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2017 vzrástla zamestnanosť v informačných a komunikačných činnostiach o 7,3 %, v doprave a skladovaní o 6,9 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 6,8 %, v predaji a v oprave motorových vozidiel o 6,6 % a vo vybraných trhových službách o 6 %.

V ubytovaní zamestnanosť za január až september medziročne stúpla o 5,8 %, v maloobchode o 3,6 %, v priemysle o 3 % a v stavebníctve o 2,6 %. Vo veľkoobchode zostala zamestnanosť medziročne nezmenená.

Viac k témam: priemysel, Štatistický úrad SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnanosť na Slovensku medziročne rástla v ubytovacích službách, ale vo veľkoobchode sa znížila © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Automatizácia môže v Anglicku pripraviť státisíce ľudí o prácu, ohrozuje najmä tri povolania

Medzi tri najohrozenejšie povolania s vysokou pravdepodobnosťou automatizácie sú pozície čašníkov a čašníčok, dokladačov tovarov a predavačov. BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Automatizácia môže v Anglicku pripraviť o zamestnanie jeden a pol milióna ľudí. Uviedol to britský Národný štatistický úrad (ONS). Až 70 percent povolaní s vysokým rizikom zániku zastávajú ženy, nasledujú zamestnania na polovičný

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *