utorok , 26 marec 2019
Home / EKONOMIKA / Zisk mediálnej firmy Walt Disney prekonal očakávania analytikov

Zisk mediálnej firmy Walt Disney prekonal očakávania analytikov

NEW YORK 9. novembra (WebNoviny.sk) – Americká mediálna spoločnosť Walt Disney za tri mesiace do záveru septembra dosiahla zisk, ktorý prekonal očakávania. Čistý zisk firmy stúpol o 33 percent na 2,32 mld. USD, čiže 1,55 USD na akciu z úrovne 1,75 mld. USD, čiže 1,14 USD na akciu v rovnakom období pred rokom.

Čistý zisk mediálnej spoločnosti bez zahrnutia jednorazových položiek bol v sume 1,48 USD na akciu. Analytici oslovení v prieskume Zacks Investment Research v priemere očakávali, že upravený zisk bude 1,31 USD na akciu.

Tržby firmy Walt Disney sa zvýšili o 12 percent na 14,31 mld. USD z úrovne 12,78 mld. USD pred rokom. Analytici predpovedali, že tržby budú v objeme 13,81 mld. USD. Spoločnosť smeruje k ukončeniu prevzatia majetku firmy 21st Century Fox za 71,3 mld. USD. Očakáva sa, že akvizícia sa uzavrie začiatkom budúceho roka.

(1 EUR = 1,1424 USD)

Viac k témam: Walt Disney
Zdroj: Webnoviny.sk – Zisk mediálnej firmy Walt Disney prekonal očakávania analytikov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Automatizácia môže v Anglicku pripraviť státisíce ľudí o prácu, ohrozuje najmä tri povolania

Medzi tri najohrozenejšie povolania s vysokou pravdepodobnosťou automatizácie sú pozície čašníkov a čašníčok, dokladačov tovarov a predavačov. BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Automatizácia môže v Anglicku pripraviť o zamestnanie jeden a pol milióna ľudí. Uviedol to britský Národný štatistický úrad (ONS). Až 70 percent povolaní s vysokým rizikom zániku zastávajú ženy, nasledujú zamestnania na polovičný

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *