štvrtok , 20 jún 2019
Home / POLITIKA / ĽUDIA PREZIDENTovi: STE PODVODNÍK. DOCHNeme od HLADU. Viac vo VIDEU

ĽUDIA PREZIDENTovi: STE PODVODNÍK. DOCHNeme od HLADU. Viac vo VIDEU

Čaká slovenského prezidenta Kisku osud francúzskeho prezidenta Macrona?

Pokles popularity francúzskeho prezidenta medzi občanmi Francúzska je zreteľný. Obdobná situácia je aj na Slovensku a prezident Kiska po kauzách s daňovými nedoplatkami a pozemkami pod Tatrami stráca dôveryhodnosť medzi občanmi. Kým v minulosti prezidentovi Kiskovi verilo viac ako 70 % občanov Slovenska, septembrový prieskum agentúry Focus poukazuje na veľký prepad prezidentovej dôveryhodnosti.

V prieskume nie je ešte započítaný postoj verejnosti po rozsudku popradského sudcu Radačovského, ktorý rozhodol, že Kiska musí vrátiť pozemky pod Tatrami zubárovi Froncovi. Píšeme o tom TU – Prezident Kiska prehral súd v kauze Veľký Slavkov, jeho právnik nevylúčil odvolanie  aj TU – ŠOK: SUDca, ktorý posielal KISKU do IZRAELA a USA končí vo FUNKCII

Zatiaľ však stretnutia prezidenta Kisku s občanmi neprebiehajú v tak búrlivej atmosfére akú zažíva francúzsky prezident.

Nedávne stretnutie francúzskeho prezidenta Macrona s občanmi v Ardenne ped dvoma dňami (7.11.2018) sa totiž nevyvinulo celkom podľa predstáv hlavy francúzskeho štátu a jeho poradcov.

Na stretnutí s občanmi v jednej z fabrík automobilovej skupiny Groupe PSA boli vyslovené občanmi viaceré výhrady k tomu, ako prezidnet Macron riadi Francúzsko. Slovenská automobilka v Trnave patrí tiež do skupiny Groupe PSA.

Vyberáme pre čitateľov DENNÍKa POLITIKA najzaujimavejší výrok fancúzskeho občana voči prezidentovi Macronovi na tomto stretnutí:

”Čo vyžadujeme od Vás je, aby ste boli hlavou štátu a jeho služobníkom, prestaňte robit radosť a uspokojovať nadnárodné spoločnosti a finančníkov, aj keď Vám dopomohli k tomu, aby ste boli zvolený. Slúžte národu pán prezident.”

A aby to prezident Macron nemal také jednoduché, z davu sa ozvali na jeho hlavu aj pokriky ako:

“Vy ste podvodnik”,

“Ako je možné že tí, čo pracujú sú chudáci?”,

“Dochneme tu od hladu pán prezident”,

Loading…

“Prestaňte privatizovať štát”

Záverom stretnutia sa niesol jednohlasný spoločný pokrik ľudí “Macron odstúp, macron odstúp!!!”

Pre tých čitateľov DENNÍKa POLITIKA, ktorí ovládajú francúštinu prinášame aj autentické a necenzúrované video z tejto udalosti.

Ďakujeme Raphaëlovi za TIP a preklad z francúzskeho jazyka.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred a A.R.

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

Loading…

Zdroj info a ilustračné foto: prezident.sk,  FB a TU 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Turista uhasil požiar vo viedenskom kostole, pomohol si svätenou vodou

Keď na miesto prišli privolaní požiarnici, nemali už žiadnu robotu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *